Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-10-27 | Ostatnia aktualizacja: 2011-10-27
Bałtyk szansą dla polskiej energetyki

Bałtyk szansą dla polskiej energetyki
Wiceminister gospodarki Rafał Baniak podkreślił, że głównym celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Dodał, że obecnie korzystamy głównie z biomasy, biogazu, energii słonecznej i wiatrowej.
Morskie Centrum Eko-energii będzie mieć za zadanie opracowywanie nowych technologii pozwalających na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), jakimi dysponuje Morze Bałtyckie i polskie wybrzeże. Rozwój OZE jest jednym z najważniejszych zadań ujętych w Krajowym Planie działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych. Zgodnie z którym udział OZE w końcowym zużyciu energii brutto powinien w 2020 r. osiągnąć poziom około 15,5 proc.
W opinii koordynatora MORCEKO, Piotra Doeffera projekt ma szczególne znaczenie, ponieważ powstał z inicjatywy polskich naukowców. Aby mógł sprawnie funkcjonować potrzebna jest współpraca przemysłu, władz państwowych i świata nauki.
Podczas seminarium przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Infrastruktury oraz Koordynator Konsorcjum MORCEKO podpisali wspólną deklarację poparcia dla realizacji projektu.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- mg.gov.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Finansowanie OZE
W okresie kryzysu warto skupić się na inwestycjach proekologicznych, na które przedsiębiorcy mogą otrzymać finansową pomoc unijną i rządową. Są to...
-
Panele fotowoltaiczne: Monokrystaliczne vs. polikrystaliczne vs. cienkowarstwowe
Rodzaje paneli fotowoltaicznych: przewodnik po technologiach Decydując się na instalację fotowoltaiczną, stajemy przed wyborem wielu komponentów...
-
-
-
-
-
-