Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2005-12-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2005-12-02
Automatyzacja Wytwórni Koagulantów Żelazowych Kemipol Police
W celu szerokiego wprowadzenia nowoczesnych metod chemicznego strącania w oczyszczalniach ścieków i stacjach uzdatniania wody powstała firma Kemipol Police, z którą od roku 1996 ściśle współpracuje ZPTiA PRO-ZAP z Ostrowa Wlkp. w zakresie automatyzacji procesu produkcji, uczestnicząc we wszystkich zmianach technologicznych i rozbudowach.

KEMIPOL jest firmą wyspecjalizowaną w rozwiązywaniu indywidualnych potrzeb wielu oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody, dlatego systematycznie rozszerza ofertę tak, aby usatysfakcjonować wszystkich klientów.

Zakład Projektowania Technologii i Automatyki "PRO-ZAP" jest firmą działającą w branży autmatyki w zakresie procesów ciągłych dla różnych odbiorców, w tym dla zakładów chemicznych.

System cyfrowy został zbudowany w oparciu o sterowniki mikroprocesorowe firmy Mitsubishi Electric, serii AnA i AnS, oraz stacje operatorskie z oprogramowaniem SCADA Wizcon. Obecnie system składa się z sieci 5 sterowników PLC (MELSEC A2A, A1S, A2U, Q2AS, Q2AS) połączonych w sieć MelsecNetB oraz trzech stacji operatorskich (w tym dwóch dwumonitorowych) opartych na oprogramowaniu SCADA, Wizcon 7.61 firmy eMation, pracujących pod systemami operacyjnymi WindowsNT 4.0 Workstation i Windows2000 Proffesional. Stacje operatorskie połączone są w sieć ethernet, a ich dane współdzielone przez cały system.
System realizuje: sterowania napędami jednokierunkowymi (mieszadła, pompy, przenośniki, podajniki), dwukierunkowymi (przepustnice, zawory, zasuwy), algorytmy naważania i dozowania, regulacje (nagrzewania, schładzania, utleniania, poziomu, ciśnienia), blokady technologiczne, obróbkę wyników pomiarów, wizualizację procesu z możliwością zoom’owania i panoramowania, sygnalizację zdarzeniową, alarmową i zakłóceniową, archiwizację zdarzeń, alarmów, wartości pomiarowych, prezentacje wykresów historycznych i bieżących.

Automatyzacja obiektu obejmuje:
- wytwórnie PIX-u (koagulantów żelazowych) – naważanie surowców, przygotowanie pulpy, dozowanie składników do reaktorów, utlenianie, wysyłkę produktu do magazynów;
- wytwórnie PAX-u (koagulantów glinowych) – pobieranie surowców z magazynów, naważanie ich, dozowanie do reaktorów, kontrole reakcji (nagrzewanie i schładzanie), filtrowanie produktu, wysyłkę do magazynów;
- chłodnie wentylatorowe (nadzór gospodarki wodnej wytwórni PIX-u i PAX-u) – sterowanie chłodniami, regulacje ciśnienia na wejściach chłodni, uzupełnianie instalacji nową wodą;
- magazyny produktów i surowców – monitoring stanów magazynowych, nadzór poprawności wyboru ścieżek dla surowców i produktów z i do magazynów;
- wytwórnie BLEND (polimerów) – pobieranie surowców, naważanie proporcji, mieszanie, wysyłka produktu do magazynów lub cystern.

Kategoria komunikatu:

Realizacje, aplikacje

Dodał:
INTROL PRO-ZAP Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.