Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy artykułów INFORMACJA ARCHIWALNA
Aktualizowany: 2021-10-30
Maszyna do Recyklingu styropianu-GREENMAX

Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi może mieć wpływ na lądy, drogi wodne i oceany. Szacuje się, że każdego roku od 1,1 do 8,8 mln ton odpadów z tworzyw sztucznych trafia do oceanu ze społeczności przybrzeżnych. EPS ma szerokie zastosowanie w przemyśle opakowaniowym i budowlanym.

kompaktor do Styropianu(http://www.recykling-styropianu.pl/)

Jeśli nie zostanie dobrze poddany recyklingowi, stanie się białym zanieczyszczeniem, które wpłynie na środowisko. Oznacza to, że recykling polistyrenu ma kluczowe znaczenie dla poprawy stanu środowiska i zmniejszenia zanieczyszczenia białego. Wielu przetwórców, takich jak INTCO recycling-Greenmax, jest zaangażowanych w promowanie Recykling styropianu EPS.

Europa jako awangarda recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym wydała Europejski Zielony Ład, aby promować we wszystkich krajach UE realizację recyklingu tworzyw sztucznych, w Recykling styropianu EPS. Wszystkie strategie i plany działań EU w zakresie ochrony środowiska, takie jak poniżej, mają na celu przyczynienie się do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu.

Recykling styropianu EPS

Strategia EU w zakresie tworzyw sztucznych jako kluczowy element przejścia Europy w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla ma na celu zmianę sposobu projektowania, produkcji, użytkowania i recyklingu wyrobów z tworzyw sztucznych w EU.

 

Zapotrzebowanie na zawartość tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu skłoni producentów lub zbieraczy odpadów do podjęcia Recyklingu styropianu EPS, w ramach tej strategii znacznie wzrośnie wskaźnik zbiórki EPS.

kompaktor do Styropianu, takie jak Greenmax, będą bezpośrednio odgrywać ważną rolę, pomagając producentom odpadów lub podmiotom zbierającym odpady w recyklingu odpadów polistyrenowych. Pośrednio pomoże też użytkownikom plastiku z recyklingu uzyskać więcej plastiku z recyklingu, aby osiągnąć cel związany z recyklingiem plastiku.Zgodnie z polityką utylizacja styropianu EPS zmienia się diametralnie!

Czytaj także