Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2015-11-28
Części zamienne do pomp śrubowych.

Oryginały czy zamienniki ?

Wybór odpowiednich części do pomp przemysłowych (pomp śrubowych) to ważny aspekt prawidłowej pracy pompy jak i pozostałych urządzeń, gdyż bardzo często unieruchomienie pompy zatrzymuje produkcję i nie pozwala na prawidłowy tok pracy.

Jakie części są dostępne na rynku ?

Na rynku pojawiły się zamienniki różnego pochodzenia. Większość z nich to europejskie (wyprodukowane w UE) odpowiedniki. Niestety coraz części można też spotkać części niewiadomego pochodzenia.

Co jest wyznacznikiem jakości ?

Oczywiście producent pompy chociaż bardzo często nie produkuje wszytskich części we własnym zakresie, to dba o to by jakość tych produktów była stała i spełniała wszelkie wymagania jakościowe i techniczne. Należy jednak dodać, że i tutaj zdarzają się wpadki, statystycznie rzadko, ale jednak.
Zakładając że producent danej części dokłada wszelkich starań, aby wyprodukowana część była najwyższej jakości można śmiało powiedzieć, że zamienniki są tej samej jakości i warto rozważyć zakup zamiennika, który niejednokrotnie bywa tańsza alternatywą. Najważniejsze w procesie zakupu części jest prawidłowe określenie materiału wykonania. O ile samo wykonanie jest nie zmienne dla danej części o tyle wykonanie materiałowe to już kompetentność sprzedawcy jak i kupującego.

Przykładowe wykonania materiałowe:
• NBR
• EPDM
• VITON
• HYPALON


To tylko część możliwości ale już widać, że wybór nie zawsze będzie oczywisty. Wszechstronność zastosowania pomp śrubowych sprawia, że każdą cześć należy wyselekcjonować indywidualnie. Zły dobór materiału wykonania sprawi, że niezależnie od pochodzenia danej części będzie ona "niskiej jakości" a tak naprawdę to tylko zły dobór odpowiedniego materiału.
W tym momencie można przytoczyć sytuację części zamiennych do samochodu, który jest używany prawie codziennie. Tam sytuacja jest podobna. Wymieniając daną cześć spotykamy się z różnymi producentami i wszystkie pasują. Różnica jest w wytrzymałości, a co za tym idzie różni producenci stosują różne materiały wykonania o czym nie jesteśmy informowani jako klienci lub nie zwracamy na to uwagi. Są producenci, którzy wykorzystują nawet lepsze gatunki materiałów, aby zapewnić dłuższą żywotność części.

Co wybrać ?


W okresie gwarancyjnym pompy raczej nie mamy wyboru. Bardzo często producent wykrywając inną część, anuluje gwarancję niezależnie od tego czy przyczyniła się do uszkodzeń czy nie. Każdy chroni swoje produkty.

Po okresie gwarancyjnym ważne jest, aby dostawca wiedział co nam oferuje i zaproponował nam część w odpowiednim wykonaniu materiałowym. Później możemy porównać cenę takich produktów i wybrać to co uważamy za stosowne.


Dlaczego oferujemy swoim klientom zamienniki ?

Przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Nie mamy wątpliwości, że fizyczne wykonanie danej części jest zgodne z parametrami części dostarczanych drogą oficjalną. Pozostaje więc kwestia wykonania materiałowego. Każdorazowo dopytujemy nie tylko o wykonanie materiałowe, ale również o czas ostatniej pracy na tych częściach (weryfikujemy czy ostatni cykl nie był zbyt krótki w danych warunkach) i przedstawiamy optymalne rozwiązanie. Oczywiście posiadamy również w ofercie oryginalne części które oferujemy wyłącznie na zapytanie klienta.

Wszystkie dostarczane produkty objęte są gwarancją na wykonanie materiałowe oraz błędy produkcyjne. Tym samym oświadczamy iż wszystkie dostarczone przez nas części pasują idealnie do wskazanego modelu pompy. Dotyczy to części m.in., do pomp: ALLWEILER, BELLIN, NETZSCH, PCM, SEEPEX, WANGEN, NovaRotors.
________________________________________

Autor:
Marcin Ryszka
Dodał:
Pompy-Polska

Czytaj także