Data: 17-18 czerwca 2024
Miejsce: Gdańsk, Muzeum II Wojny Światowej
Temat przewodni Szczytu: „Bezpieczeństwo energetyczne Europy – rewizja europejskiej polityki energetycznej".
Organizator: Europejskie Centrum Biznesu
Już po raz dwunasty pragniemy zaprosić czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu na Szczyt Energetyczny do Gdańska. Podczas najbliższej edycji wśród poruszanych zagadnień odniesiemy się do reorganizacji polityki energetycznej UE oraz Polityki Energetycznej Polski PEP2040. Tegoroczna dyskusja będzie koncentrowała się wokół zaostrzenia europejskiej polityki klimatycznej, nowych źródłach dostaw surowców dla Europy oraz kontynuacji odejścia od tradycyjnych źródeł wytwórczych na rzecz OZE.
W palecie zagadnień nie zabraknie tematów związanych z inwestycjami w energetykę jądrową, produkcję zielonego wodoru, dalszym rozwojem offshore, transformację sektora ciepłowniczego i infrastrukturę krytyczną. OSE Gdańsk to nie tylko możliwość wymiany doświadczeń, ale także poznania nowych trendów w przemyśle energetycznym, paliwowym i gazowym, innowacyjnych technologii wykorzystywanych w sektorze oraz rozwiązań służących zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego.
Podczas Szczytu ponownie zostaną wręczone statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki" wyróżnienia, którą otrzymują osoby, firmy, instytucje lub samorządy za działania, które w sposób szczególny przyczyniły się w ostatnim czasie do rozwoju polskiej energetyki.
Aktualne informacje: www.osegdansk.pl
Program: http://osegdansk.pl/program/
W sprawie akredytacji prosimy o kontakt z biurem Europejskiego Centrum Biznesu: p. Jakub Gnypek, Kierownik Biura Zarządu tel. 81 747 65 10, 600 093 005, mail:
info@ecb.biz.pl
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- ECB

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Hydraulika siłowa – jak poznać, że hydraulika siłowa w maszynach rolniczych...
Hydraulika siłowa jest fundamentem współczesnych maszyn rolniczych, od ciągników po specjalistyczne kombajny i ładowarki. Dzięki niej możliwe...
-
Droższa energia napędza wzrost cen usług i towarów
Wzrost rachunków za energię elektryczną dotknął już 65 proc. dużych firm i aż 93 proc. MŚP. Podwyżki najmocniej uderzyły w branżę IT oraz sektor...
-
-
-