Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2015-04-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2015-04-08
Wystawa „Nie bądź jednorazowy” i muzyka z odpadów w Warszawie

W czwartek 9 kwietnia o godz. 11.45 na skrzyżowaniu ul. Chmielnej i ul. Zgody w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje happening na którym zaprezentuje mobilną wystawę edukacyjną „Nie bądź jednorazowy". Towarzyszyć jej będzie akcja „Rób Upcycling Beat", czyli muzyka tworzona na instrumentach powstałych z odpadów.

Artystycznie o odpadach

Głównym elementem happeningu będzie mobilna wystawa na którą składa się 12 plansz (na metalowej, ruchomej konstrukcji) z ekologicznym przesłaniem. Obrazy powstały dzięki współpracy Fundacji ARKA i Małgorzaty Rozenau, uznanej artystki oraz wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wystawa swoim przekazem zachęca do stania się świadomym konsumentem i zapoznaje z zasadą 3R (Reduce, Reuse, Recycling).

Kolejna artystyczna część happeningu to akcja „Rób Upcycling Beat", podczas której młodzież zaprezentuje muzykę tworzoną na instrumentach powstałych z odpadów. Wspólnie z uczniami SP nr 34 spróbujemy wykreować muzyczny rytm z tego co powstaje w wyobraźni. Młodzież zagra na instrumentach, które zrobiliśmy z odpadów. Chcemy nagłośnić w ten sposób problem nadmiernej ilości śmieci i zachęcić do ekokonsumpcji – mówi Szymon Kułakowski z Fundacji Ekologicznej ARKA.

Po zakończeniu happeningu wystawa zostanie przetransportowana do CH Galeria Bemowo, gdzie przez kolejnych 10 dni będzie zachęcała do proekologicznych postaw.

Edukacja ekologiczna jest ważna

Projekt „Nie bądź jednorazowy" to nasz nowy pomysł na prowadzenie nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. Cała trasa jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii, w której w ciągu całego roku organizowane będą happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce – mówi Alicja Fober z Fundacji Ekologicznej ARKA.

Wystawa odwiedziła do tej pory Katowice, Częstochowę, Bielsko-Białą oraz Kraków.

W ramach kampanii realizowane są także akcje:

• 365 reklamówek śmieci www.365reklamoweksmieci.pl
• Listy dla Ziemi www.listydlaziemi.pl
• pokazy „Ośmiokąta edukacyjnego".

Kampania „Nie bądź jednorazowy" dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska, a partnerem merytorycznym jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

 (gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
w-pr
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także