Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-10
Volvo: plastik w naszych samochodach będzie pochodził z recyklingu
Foto: Vauxford
Foto: Vauxford

Szwedzki koncern produkujący samochody Volvo zapowiedział, że Od 2025 roku 25% elementów plastikowych w jego samochodach będzie pochodzić z recyklingu. To nie jedyna prośrodowiskowa deklaracja firmy. Niedawno ogłosiła również, że do 2025 roku 50% aut sprzedawanych przez Volvo stanowiły samochody elektryczne.

Model XC60 posiadający napęd elektryczny miał udowodnić, że w materiałach wtórnie przetworzonych drzemie niewykorzystany potencjał. Wykonano z nich konsolę środkową, dywaniki, tapicerkę oraz matę wygłuszająca. Surowce, które wykorzystano, to przede wszystkim włókna plastiku pochodzące z sieci oraz lin. Zastosowanie znalazły także plastikowe butelki i skrawki materiału z fabryk odzieżowych.

Szwedzka firma poważnie podchodzi do polityki ochrony środowiska. Od 2020 roku na imprezach organizowanych przez Volvo nie będą używane plastikowe naczynia. Z kolei w 2025 roku fabryka w Skövde ma się stać obszarem bezemisyjnym.

"Troska o środowisko - mówi prezes firmy Håkan Samuelsson - jest jedną z głównych wartości Volvo. Będziemy kontynuowali nasze działania, aby podążać tą drogą. Auta elektryczne i wtórne wykorzystanie materiałów to tylko przykładowe sposoby na realizację naszych obietnic."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
testhub.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :