
Zespół kierowany przez Ellison Carter i Johna Volckensa z Uniwersytetu Kolorado otrzymał czteroletnią dotację o wartości 2,2 miliona dolarów na rzecz opracowania nowych technologii i metod oceny narażenia pracowników na zanieczyszczenia powietrza związanego z wykonywanym zawodem.
Zespół opracowuje lekki i niedrogi ubieralny czujnik monitorowania zanieczyszczenia powietrza, który z założenia ma być prosty w obsłudze. Naukowcy planują przetestować ich partię na kilkuset pracownikach z różnych branż - od służb ratowniczych po monterów oraz pracowników platform wiertniczych.
Badacze chcą zmodyfikować istniejącą technologię sprzedawaną przez spin-off Volckensa, firmę Access Sensor Technologies. Profesor kierował opracowaniem personalnego próbnika powietrza o nazwie Ultrasonic Personal Air Sampler (UPAS), który gromadzi dane na temat narażenia na szkodliwe dla zdrowia cząstki za pomocą cichej mikropompy o niskiej mocy.
- Nowe urządzenie będzie mniejszą i lżejszą wersją UPAS - wyjaśniła Carter, która badała skutki ciągłego zanieczyszczania powietrza w Chinach - Część badań dotycząca rozwoju technologii jest bardzo ekscytująca i w naturalny sposób przyciągnęła mnie do tego projektu. Iteracyjny proces projektowania i testowania pozwoli dopracować technologię w najdrobniejszych szczegółach.
- Podstawowym celem tego projektu jest pomoc pracownikom w uzyskaniu informacji potrzebnych do podejmowania decyzji chroniących ich przed niewidocznym zagrożeniom, które ich otacza - podsumował Volckens.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- fierceelectronics

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Polskie projekty, które zmieniają przyszłość gospodarki i przemysłu
Co jakiś czas świat technologii odżywa na wieść o kolejnej innowacji, która ma wprowadzić niemałe zamieszanie na rynku. Od wielu lat możemy...
-
Jak dobrać system filtracji do konkretnego rodzaju zanieczyszczeń przemysłowych?
Systemy filtracji stanowią nieodzowny element nowoczesnych instalacji odkurzania i odpylania w zakładach przemysłowych. Ich zadaniem jest...
-
-
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.pl