Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-04   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08
Ubieralny czujnik zanieczyszczenia powietrza
fot. pixabay
fot. pixabay

Zespół kierowany przez Ellison Carter i Johna Volckensa z Uniwersytetu Kolorado otrzymał czteroletnią dotację o wartości 2,2 miliona dolarów na rzecz opracowania nowych technologii i metod oceny narażenia pracowników na zanieczyszczenia powietrza związanego z wykonywanym zawodem.

Zespół opracowuje lekki i niedrogi ubieralny czujnik monitorowania zanieczyszczenia powietrza, który z założenia ma być prosty w obsłudze. Naukowcy planują przetestować ich partię na kilkuset pracownikach z różnych branż - od służb ratowniczych po monterów oraz pracowników platform wiertniczych.

Badacze chcą zmodyfikować istniejącą technologię sprzedawaną przez spin-off Volckensa, firmę Access Sensor Technologies. Profesor kierował opracowaniem personalnego próbnika powietrza o nazwie Ultrasonic Personal Air Sampler (UPAS), który gromadzi dane na temat narażenia na szkodliwe dla zdrowia cząstki za pomocą cichej mikropompy o niskiej mocy.

- Nowe urządzenie będzie mniejszą i lżejszą wersją UPAS - wyjaśniła Carter, która badała skutki ciągłego zanieczyszczania powietrza w Chinach - Część badań dotycząca rozwoju technologii jest bardzo ekscytująca i w naturalny sposób przyciągnęła mnie do tego projektu. Iteracyjny proces projektowania i testowania pozwoli dopracować technologię w najdrobniejszych szczegółach.

- Podstawowym celem tego projektu jest pomoc pracownikom w uzyskaniu informacji potrzebnych do podejmowania decyzji chroniących ich przed niewidocznym zagrożeniom, które ich otacza - podsumował Volckens.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
fierceelectronics
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :