Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Ekosystem BIOMAC
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-08-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-08-02
Skup srebra i jego wpływ na ekologię oraz ochronę środowiska
Skup srebra i jego wpływ na ekologię oraz ochronę środowiska

Srebro to w ostatnim czasie coraz chętniej kupowany metal szlachetny. Jego obecność w różnych branżach przemysłu staje się niezbędna. Jednocześnie rozwój poszczególnych dziedzin przekłada się na zwiększenie zapotrzebowania na ten surowiec. Rosnąca cena kruszcu oddziałuje na skup srebra. Zastanawiasz się, jak to wpływa na ekologię oraz ochronę środowiska? Wyjaśniamy!

Czym jest srebro?

Srebro to jeden z najjaśniejszych metali szlachetnych. To właśnie ta cecha sprawia, że głównie spotykasz go w jubilerstwie. Jest to ponadto surowiec, który wykazuje wiele innych cennych właściwości. Szereg z nich decyduje o jego wykorzystaniu w różnych branżach przemysłu. Doskonale przewodzi on ciepło oraz energię elektryczną. Dlatego właśnie tak intensywnie jest stosowany m.in. w motoryzacji oraz przy energii odnawialnej, np. fotowoltaice. Co więcej, zawiera właściwości przeciwzapalne oraz bakteriobójcze, pozwalające na jego użycie w branży medycznej. Tak rozległe zastosowanie surowca sprawia, że dużą popularnością cieszy się tzw. skup srebra.

Właściwości i zastosowanie srebra

Srebro jako metal słynie z tego, że świetnie przewodzi energię elektryczną oraz termiczną. Wykorzystuje się go w wielu sektorach, takich jak produkcja sprzętu medycznego, dzięki której surowiec oddziałuje na bezpieczeństwo pacjentów. Oprócz tego kruszec wykorzystywany jest do lutowania, w jubilerstwie, przy produkcji naczyń, sztućców, jak i w elektronice, gdzie stosowany jest jako materiał na styki. Wszystko to sprawia, że istnieje wiele rzeczy, w których występuje srebro. Nieużywane elementy warto oddać na skup srebra. Katowice to miasto, w którym ceny za ten surowiec są szczególnie atrakcyjne. Jedną z marek, skupujących srebro jest Stellmet, która słynie przede wszystkim z fachowości oraz rzetelności.

Wpływ skupu srebra na ekologię

Wiesz już, gdzie obecne jest srebro, lecz pozostaje pytanie, jak jego skupowanie oddziałuje na ekologię i ochronę środowiska?

Mniejsze zanieczyszczenie środowiska

Wbrew pozorom, oddając nieużywane przedmioty do skupu, możesz wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Dotyczy to również elementów zawierających srebro. Złom tego typu to np. zużyte sprzęty RTV oraz AGD. Oddając je, masz pewność, że nie będą zagrażać naturze.

Odpady zyskują drugie życie

Skupy złomów nie tylko pozyskują odpady, lecz także utylizują je, aby odzyskać pewne metale, które mogą zostać ponownie wykorzystane. Jest to tzw. recykling, który pozwala zmniejszyć skalę wydobycia surowców. Jeśli planujesz zezłomować swoje sprzęty, warto odwiedzić m.in. skup złomu Stellmet, gdzie pracują osoby z doświadczeniem, dokonujące rzetelnej wyceny srebra.

Od czego zależy cena skupu srebra?

Jeśli planujesz oddać srebro na złom, z pewnością chcesz wiedzieć, od czego zależy cena skupu złomu. Istotna jest w pierwszej kolejności próba metalu. Do zbadania surowca wykorzystuje się m.in. spektrometr. Narzędzie to pozwala wywnioskować, ile dokładnie czystego srebra zawiera dany stop. Srebro jest miękkim surowcem, dlatego też im niższa próba, tym metal pozostaje twardszy. Twój kruszec może mieć jedną z czterech prób: 925, 875, 830 oraz 800.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także