Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Ekosystem BIOMAC
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-11-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-11-28
POLEKO międzynarodowe nie tylko z nazwy
POLEKO międzynarodowe nie tylko z nazwy
POLEKO międzynarodowe nie tylko z nazwy
Ponad 25.000 zwiedzających z 25 krajów zapoznało się z ekspozycją Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO, które odbyły się w Poznaniu w dniach 21-24.11.2006. Poza gośćmi z Polski i Europy, którzy oczywiście przeważali, minioną edycję tych największych targów ochrony środowiska w Europie Środkowo-Wschodniej zwiedzili także specjaliści ze Stanów Zjednoczonych oraz tak egzotycznych krajów jak Korea Południowa, Republika Południowej Afryki czy Kuwejt.

Podczas targów najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej przedstawiło około 1000 firm z 20 krajów. Powierzchnia tegorocznej, osiemnastej już edycji, zajęła około 17.500 mkw i była o 10 proc. większa niż poprzednio. Podobnie jak w latach ubiegłych POLEKO 2006 cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem firm zagranicznych. Z zagranicy pochodził co trzeci wystawca. Obok tradycyjnie obecnych na targach POLEKO oficjalnych ekspozycji Czech, Danii, Francji, Niemiec i Szwecji gościły w tym roku po raz pierwszy narodowe wystąpienia firm z Australii, Japonii, Hiszpanii i Szwajcarii.

Wystawcy POLEKO prezentowali swoją ofertę w ramach pięciu sektorów tematycznych:
• Woda i ścieki
• Odpady, utrzymanie czystości i porządku
• Energia
• Edukacja ekologiczna
• Powietrze, hałas i wibracje.

Interaktywna prezentacja
Targi POLEKO były bardziej eventem marketingowym, wzbogaconym o wiele dodatkowych atrakcji dla zwiedzających niż klasyczną, statyczną formą prezentacji oferty. Na wielu stoiskach goście targowi mieli możliwość osobiście przetestować najnowsze urządzenia.

Jedną z atrakcji były jazdy próbne toyotą prius - pierwszym na świecie seryjnie produkowanym samochodem z ekologicznym napędem hybrydowym. Zastosowany w nim pionierski układ napędu pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, radykalnie ograniczyć emisję szkodliwych substancji do środowiska i osiągać przy tym przyspieszenie porównywalne z autami z konwencjonalnym napędem. Codziennie odbywały się również pokazy specjalistycznego pojazdu, służącego do monitorowania sieci kanalizacyjnej kamerą TV. Zwiedzający mieli okazję osobiście zapoznać się z obsługą robota monitorującego wnętrze kanału, a także zobaczyć na dużym ekranie plazmowym, co widzą zamontowane na nim kamery. Ekspozycję wzbogaciły wystawy o tematyce ekologicznej i konkursy dla zwiedzających.

Ekspozycje specjalne
Nowością tegorocznych targów był Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej. W jego ramach ponad 20 firm przedstawiło swoją ofertę przeznaczoną do pomiarów, analiz laboratoryjnych i kontroli jakości wody i ścieków, powietrza, hałasu, gleby oraz odpadów.

Dobrze znany z poprzednich edycji, Salon Czystej Energii - poświęcony zagadnieniom odnawialnych źródeł energii – był doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą tej gałęzi sektora energetycznego. Tegoroczna ekspozycja zajęła powierzchnię ponad 1400 mkw i była o 21 proc. większa niż poprzednio. W tym roku w salonie wzięło udział około 100 firm z Czech, Danii, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Szwecji i Włoch. Licznie reprezentowane były przedsiębiorstwa oferujące kotły, kominki, pelety, pompy ciepła, kolektory słoneczne i przydomowe wiatraki. Wśród liderów branży uczestniczących w salonie były m. in. Ener-G, Nibe-Biawar, Stiebel Eltron i Viessmann. W ramach salonu wydzielona została „Przestrzeń konsultacyjna”, gdzie eksperci m.in. z Polskiego Towarzystwa Energetyki Słonecznej i Polskiej Izby Biomasy udzielali informacji na temat nowości w technologiach wykorzystania energii odnawialnych.

Po raz drugi na POLEKO odbył się Salon Nauka dla Środowiska – wystawa przedstawiająca najnowsze wyniki badań instytutów naukowo-badawczych i jednostek badawczo-rozwojowych w zakresie technologii ochrony środowiska. Wśród zagranicznych wystawców salonu było Niemieckie Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych.

Znaczną część ekspozycji tematycznej stanowiły również salon Recyclingu oraz Park Techniki Komunalnej.

Zorganizowany przez MTP i Związek Miast Polskich Salon Investcity–Środowisko, w którym wystawcami są samorządy lokalne, był okazją dla wykonawców i podwykonawców do zapoznania się z planowanymi przez nie inwestycjami.

Nagrody Poleko 2006
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to najstarsza i najbardziej prestiżowa nagroda targowa w Polsce. Honoruje się w ten sposób targowe eksponaty, lecz splendor jest udziałem także producenta - produkt ze znakiem Złotego Medalu MTP jest bowiem gwarancją jakości.

LAUREACI Złotego medalu MTP, w branżach około-energetycznych:
CYKLOFILTR typu CF
ECO INSTAL Fabryka Filtrów, Kościan
Pawilon 5 stoisko 124

FIGHTER 1250 - pompa ciepła z inwerterowym sterowaniem
sprężarki i pomp obiegowych
NIBE, Szwecja
Zgłaszający: NIBE – BIAWAR Sp. z o.o., Białystok
Pawilon 3A stoisko 51

Pompy ciepła z silnikiem gazowym o mocy 5-20 kW
AISIN SEIKI Co., Ltd. Japonia
Zgłaszający: ATMOPOMIAR Sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 3A stoisko 79


Kolejna edycja targów - POLEKO 2007
Następna edycja targów POLEKO odbędzie się w dniach 20-23 listopada 2007 r.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
MTP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także