
Komisja podjęła decyzję o skierowaniu wezwań do usunięcia uchybienia do Austrii, Republiki Czeskiej, Węgier, Włoch, Niderlandów, Polski, Portugalii, Rumunii i Zjednoczonego Królestwa w związku z niepełnym wdrożeniem dyrektywy w sprawie wypalonego paliwa jądrowego i odpadów promieniotwórczych (dyrektywa Rady 2011/70/Euratom). Kraje te mają teraz dwa miesiące na odpowiedź.
W dyrektywie ustanowiono wspólnotowe ramy służące zapewnieniu odpowiedzialnego i bezpiecznego gospodarowania wypalonym paliwem jądrowym i odpadami promieniotwórczymi, aby uniknąć niepotrzebnego obciążania przyszłych pokoleń. Zobowiązuje ona do przyjęcia krajowych programów w zakresie zarządzania polityką gospodarowania wypalonym paliwem jądrowym i odpadami promieniotwórczymi.
Bruksela co miesiąc sprawdza, czy państwa członkowskie stosują się do unijnego prawa. W stosunku do Polski Komisja Europejska była tym razem bardziej łagodna. Umorzyła m.in. prowadzone przeciwko nam, Rumunom i Słowakom postępowanie ws. handlu równoległego lekami – czyli zgody na zakup preparatów medycznych w jednym kraju członkowskim i oferowaniu w innym.
Wymienione państwa członkowskie mają teraz dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi na uwagi przedstawione przez Komisję; w przeciwnym razie Komisja może podjąć decyzję o wystosowaniu uzasadnionej opinii.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- biznesalert.pl, money.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jakie farby i lakiery do maszyn rolniczych? Sprawdź poradnik
Farby i lakiery do maszyn rolniczych – jak skutecznie zadbać o trwałość i estetykę sprzętu? Maszyny rolnicze codziennie narażone są na trudne...
-
Polska gazomobilna / Raport PSPA: „Rynek Paliw Alternatywnych - CNG i LNG”
Paliwa niskoemisyjne w postaci sprężonego i skroplonego gazu ziemnego CNG i LNG odegrają w najbliższych latach istotną rolę w rozwoju sektora...
-
-
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl