Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-06-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-06-09
Jak zintegrować zespół i pomóc naturze w Dolinie Baryczy?
Jak zintegrować zespół i pomóc naturze w Dolinie Baryczy
Jak zintegrować zespół i pomóc naturze w Dolinie Baryczy

„Stwórz sobie nocleg w Dolinie Baryczy" to propozycja dla firm pragnących zgrać zespół i wzmocnić obszar CSR. W ramach projektu przygotowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczne „Etna" pracownicy będą mogli pomóc w remoncie edukacyjnego centrum ekologicznego z bazą noclegową w Korzeńsku. Zgłoszenia przyjmowane są od początku czerwca, a chęć udziału można zgłosić na stronie https://www.etna.org.pl/

Centrum w sercu Doliny Baryczy

Obecnie budynek, którym opiekuje się Stowarzyszenie „Etna", wymaga kompletnego remontu – potrzebna jest m.in. wymiana instalacji i okien. Zakończenie pierwszego etapu prac jest planowane na październik 2023 roku, a efektem ma być edukacyjne centrum ekologiczne z bazą noclegową, gdzie odbywać się będą szkolenia i warsztaty z odnawialnych źródeł energii. Teren jest malowniczy – nieruchomość otaczają lasy z przepływającą nieopodal rzeką Orlą, licznymi stawami i szlakami rowerowymi. Uczestnicy warsztatów będą tworzyć urządzenia codziennego użytku zasilane słońcem, wiatrem i wodą, a z noclegów skorzystać będą mogli przede wszystkim wolontariusze prac remontowych w Korzeńsku oraz goście zainteresowani działaniami na rzecz przyrody i klimatu. Ma być to również miejsce, które zachęci do odwiedzania i poznawania Doliny Baryczy.

– Pracownikom każdej firmy lub instytucji, która zechce w ramach wolontariatu pracowniczego pomóc nam w remoncie budynku, zapewnimy niezbędne narzędzia, nocleg oraz wyżywienie, jeśli zdecydują się na kilkudniowy pobyt. Gwarantujemy też – co naszym zdaniem najważniejsze – obcowanie z naturą Doliny Baryczy – mówi Roman Guziak Prezes Stowarzyszenia „Etna".

 Wolontariusze poszukiwani

W tej chwili poszukiwani są wolontariusze, którzy zaoferują wsparcie w prostych pracach remontowych, takich jak: czyszczenie i malowanie ścian, przygotowanie okien do ponownego pokrycia farbą i sprzątanie. Organizatorzy nie oczekują żadnego doświadczenia, a jedynie dobrych chęci. Przyjechać można na kilka godzin lub dni. Pomocne będą także osoby, które mogą wykonać bardziej zaawansowane zadania (w ramach wolontariatu kompetencyjnego), czyli: przygotowanie instalacji wodnej, sanitarnej, elektrycznej czy stawianie ścianek działowych. Projekt to doskonała okazja do sprawdzenia majsterkowych zainteresowań w większym formacie.

Organizatorzy liczą nie tylko na indywidualne zgłoszenia, ale także udział grup pracowniczych, które będą miały sprzyjające warunki do integracji, w wyjątkowo urokliwym miejscu. Dla firm jest to szansa na realizację działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, co jest niewątpliwym atutem na rynku. Najbardziej zaangażowani wolontariusze otrzymają voucher uprawniający do skorzystania w ciągu 3 lat z bazy noclegowej w Dolinie Baryczy. Z noclegu będzie można skorzystać już od tego lata oraz z osobą towarzyszącą.

Aby zgłosić chęć udziału w wolontariacie pracowniczym lub kompetencyjnym, wystarczy skontaktować się mailowo ze Stowarzyszeniem „Etna" – kontakt@etna.org.pl. Prace rozpoczną się 15 lipca 2022 roku, a zgłaszać można się od początku czerwca 2022 roku przez cały czas trwania projektu – do października 2023.

Stowarzyszenie Ekologiczne „Etna" zajmuje się szeroko pojętą ochroną środowiska. Celem działań jest ograniczenie negatywnych skutków działalności człowieka na środowisko przyrodnicze w tym również na klimat. Prowadzony projekt „Gmina z werwą" finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Więcej informacji o wolontariacie: https://www.etna.org.pl/index.php/stworz-sobie-nocleg-w-dolinie-baryczy/

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Źródło:
Multum PR sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.