
Rusza czwarta edycja programu GreenEvo. W jego ramach polscy przedsiębiorcy mogą zdobyć wsparcie dla swoich zielonych technologii oraz pomoc w ich promocji na całym świecie.
GreenEvo czyli Akcelerator Zielonych Technologii to zapoczątkowany i prowadzony dla polskich przedsiębiorców projekt Ministerstwa Środowiska. Ma on na celu wyszukiwanie najlepszych polskich technologii sprzyjających ochronie środowiska i wspieranie ich międzynarodowej promocji. Już po raz czwarty polskie firmy mogą zgłaszać do udziału w konkursie swoje innowacyjne rozwiązania. Te następnie zostaną ocenione przez niezależnych ekspertów, którzy wybiorą laureatów. Zwycięzcy danej edycji GreenEvo mogą liczyć na rozmaite formy wsparcia. Wśród nich są: uczestnictwo w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu, bezpłatne szkolenia ze sprzedaży, ochrony własności intelektualnej oraz dostępnych ścieżek finansowania, produkcja indywidualnych filmów promocyjnych o każdej z technologii czy stałe wsparcie ze strony ekspertów projektu GreenEvo.
Ministerstwo Środowiska wskazuje, że laureaci programu GreenEvo z powodzeniem sprzedają swoje technologie na całym świecie. Ma to być główną zachętą do udziału w programie. - Rozwiązania firm działających w ramach GreenEvo z powodzeniem funkcjonują na całym świecie. Przykładem jest m.in. T-Technology należąca do przedsiębiorstwa Technologie Ekologiczne – Zbigniew Tokarz, która służy do przeróbki odpadów z tworzyw sztucznych na paliwa płynne. Rozwiązanie jest już z powodzeniem stosowane m.in. na Słowacji, w Indiach i Tajlandii. Innym przykładem jest opracowana przez firmę Biogradex technologia oczyszczania ścieków, zastosowana m.in. w wiosce olimpijskiej w Pekinie. Polskie rozwiązania środowiskowe działają także w najbardziej zaawansowanych technologicznie krajach, jak Japonia – czytamy na stronach internetowych programu.
Swoje projekty można do czwartej edycji GreenEvo składać do 18 lutego. W tym roku do programu można zgłaszać technologie w ośmiu kategoriach:
- odnawialne źródła energii,
- przyjazne dla środowiska rozwiązania dla przemysłu wydobywczego,
- systemy wspierające monitorowanie i gromadzenie informacji o środowisku naturalnym,
- technologie sprzyjające ochronie klimatu,
- technologie wspierające gospodarkę odpadami,
- technologie wodno-ściekowe,
- technologie niskoemisyjnego transportu,
- rozwiązania wspierające oszczędność energii i materiałów, w tym budownictwo pasywne.
Firma, która zdecyduje się na udział w konkursie, musi nadesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, który razem z regulaminem dostępny jest na stronie www.greenevo.gov.pl.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- mos.gov.pl/ greenevo.gov.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
ESG jako fundament nowoczesnego biznesu
Współczesny świat biznesu przechodzi głęboką transformację, w której kwestie środowiskowe, społeczne i zarządcze, określane skrótem ESG, zyskują...
-
Dotacje dla przedsiębiorstw na wielkoskalowe magazyny energii
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w wielkoskalowe magazyny energii elektrycznej w ramach programu 'Magazyny energii elektrycznej i...
-
-
-
-
-