Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Ekosystem BIOMAC
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-08-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-08-28
Ernst & Young szacuje rynek energetyki odnawialnej na 750 mld dolarów w 2016 r.
Ernst & Young szacuje rynek energetyki odnawialnej na 750 mld dolarów w 2016 r.
Ernst & Young szacuje rynek energetyki odnawialnej na 750 mld dolarów w 2016 r.
W raporcie klasyfikującym państwa pod względem atrakcyjności dla inwestycji w energetyce odnawialnej zatytułowanym „Renewable Energy Country Attractiveness Index” Ernst & Young (E&Y) prognozuje wartość globalnych inwestycji w energetyce odnawialnej za 10 lat na 750 mld dolarów rocznie.

Światowe zapotrzebowanie na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych rośnie w zaskakująco szybkim tempie – taki obraz wyłania się z raportu Ernst & Young. W znacznym stopniu przyczynia się do tego proekologiczna polityka wielu państw, które zachęcają inwestorów do inwestycji w energetykę odnawialną licznymi ulgami finansowymi.

W 2006 roku wartość inwestycji w energię odnawialną wyniosła 100 mld dolarów i zdaniem analityków z Ernst & Young nie widać negatywnych sygnałów sugerujących, że obecne tempo rozwoju branży wahające się w ostatnich latach od 20 do 30% mogłoby ulec spowolnieniu. Dalszy wzrost będą napędzać takie czynniki jak dążenie producentów do większej zyskowności, nowe firmy wchodzące na rynek, głównie z państw szybko rozwijających się. Dodatkową wartość mogą wprowadzić na rynek firmy dokonujące przejęć w branży, mających na celu skrócenie łańcucha zaopatrzenia w podzespoły bazowe (duży wzrost wartości przedsiębiorstw w tym zakresie E&Y prognozuje np. dla firm zajmujących się produkcją skrzyń przekładniowych i łożysk).

Jako lidera pod względem nowych inwestycji w energetyce odnawialnej raport wymienia Stany Zjednoczone, które utrzymują tą pozycję od jesieni zeszłego roku. W ostatnim kwartale w indeksie krajów o największej atrakcyjności dla inwestycji w energię odnawialną sporządzanym przez Ernst & Young zaszło niewiele zmian. Największą był awans Wielkiej Brytanii z piątego na drugie miejsce, na którym znajduje się teraz ex aequo z Indiami i Hiszpanią. Na awans Wielkiej Brytanii największy wpływ miały deklaracje brytyjskiego rządu, stawiające dalszy rozwój energii odnawialnej na wyspach jako priorytet w prowadzonej polityce energetycznej.

O raporcie Ernst & Young:
W opracowywanym przez Ernst & Young cyklicznym raporcie „Renewable Energy Country Attractiveness Index” sklasyfikowane jest 25 państw. Raport klasyfikuje atrakcyjność poszczególnych krajów w perspektywie długookresowej i krótkookresowej, obejmującej 2 lata i różniącej się nieco od wersji długookresowej pod względem branych pod uwagę parametrów i znaczenia niektórych z nich. Punkty przyznawane są za atrakcyjność rynku energii odnawialnej w poszczególnych krajach, infrastrukturę związaną z produkcją energii ze źródeł odnawialnych i jej przystosowanie do współpracy z indywidualnie podpinanymi źródłami czystej energii.

(au)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
engineerlive.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także