TAURON Nowe Technologie dynamizuje proces uruchamiania kolejnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Tylko w ostatnich dniach oddał do użytku urządzenia w 33 nowych lokalizacjach w Gliwicach. TAURON dysponuje na południu Polski już blisko 200 stacjami.
- Budowanie społeczności TAURON e-mobility wokół naszej sieci stacji ładowania to inwestycja w przyszłość, ale też krok w stronę zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Chcemy, żeby nasze działania zachęcały użytkowników nie tylko do ładowania swoich pojazdów, ale również do wymiany doświadczeń, wzajemnego inspirowania się czy uczestniczenia w inicjatywach wspierających ekologiczny transport. Wspólnie tworzymy ekosystem, który sprzyja środowisku, innowacjom i poprzez realizację potrzeb klientów podnosi ich jakość życia – mówi Marcin Styrna, wiceprezes TAURON Nowe Technologie.
Nowe stacje ładowania zlokalizowane są zarówno w centrum Gliwic, jak i na obrzeżach miasta, w tym przy strefach handlowych, osiedlach, przy obiektach sportowych i centrach kultury. Oddane właśnie do użytku urządzenia to ładowarki typu AC o mocy 2x22 kW. Stanowiska do ładowania są wyraźnie oznaczone znakami pionowymi i poziomymi. Do najbardziej dogodnej lokalizacji kierowcę doprowadzi aplikacja eTAURON. Do tej pory w Gliwicach funkcjonowały tylko dwie należące do firmy stacje ładowania. Obecnie kierowcy mogą korzystać w tym mieście z 40 stacji ładowania dostępnych w 34 lokalizacjach.
TAURON rozwija swoją sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych od 2018 roku. Dziś w jej ramach funkcjonuje około 200 stacji z 350 punktami typu AC i blisko 80 typu DC. Kolejne są na bieżąco dołączane do sieci. Najwięcej ładowarek z logo firmy znajduje się w województwie śląskim.
Wszystkie stacje TAURONA zasilane są energią EKO Premium pochodzącą z farm wiatrowych, instalacji PV i elektrowni wodnych należących do Grupy TAURON.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Tauron

Komentarze (0)
Czytaj także
-
MEW – płynne złoto? Czyli jak odpowiednio przygotować się do realizacji...
Energetyka wodna to proekologiczny sposób na wytwarzanie energii elektrycznej. Podstawową zaletą budowy małej elektrowni wodnej (MEW) jest...
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.plTrendy proekologiczne na całym świecie sprawiają, że dbanie o środowisko staje się coraz ważniejszym aspektem dla zakładów przemysłowych. Czy
-
-
-
-
-
-