Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-02-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-29
Ekologiczny płyn do mycia naczyń, ekologiczne tabletki do zmywarek i inne EKO produkty

komunikat sponsorowany

Ekologiczny płyn do mycia naczyń, ekologiczne tabletki do zmywarek i inne EKO produkty

Ekologia i ochrona środowiska to w dzisiejszych czasach niezwykle ważne kwestie. Każdy z nas ma wpływ na to, jak w przyszłości będzie wyglądała Ziemia, a zdrowy styl życia i filozofia less west zaczyna się w naszych domach. Wszystko zależy od świadomych decyzji, podejmowanych w tak prozaicznych momentach, jak gotowanie, sprzątanie czy robienie zakupów. Chcesz być eko? Pokażemy Ci jak.

 

Wybieraj naturalne produkty

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele środków do utrzymania czystości w mieszkaniu. Mamy więc możliwość wyboru spośród szerokiej gamy. Czy jednak zawsze robimy to w pełni świadomie i odpowiedzialnie? Zdarza się, że przechodząc między sklepowymi półkami, wybieramy produkt znany z reklamy, polecany przez znajomych lub taki, którego używaliśmy do tej pory i całkiem dobrze się sprawdzał. Nie czytamy składu, nie zwracamy również uwagi na rodzaj opakowania, czy proces produkcji.

To błąd, który warto naprawić. Dołóżmy wszelkich starań, by stać się świadomymi konsumentami, a dzięki temu zadbać o planetę, która jest naszym jedynym, wspólnym domem.

 

Sprawdzaj składy

Jak rozpoznać naprawdę ekologiczne produkty? Najważniejsza jest kontrola ich składu. Im jest on krótszy i bardziej naturalny, tym lepiej dla nas i dla środowiska. Środki czystości oraz detergenty, które kupujemy, powinny być wolne od substancji toksycznych, fosforanów, boranów, formaldehydu, sztucznych barwników oraz mikroplastiku. Wyeliminowanie tych składników pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, nie zmniejsza jednak właściwości czyszczących produktów. Ludwik Ekologiczny to firma produkująca bezpieczne środki do sprzątania mieszkania, która opracowała unikalną, autorską recepturę Baking Soda System, wolną od szkodliwych substancji i oparta na czyszczącym działaniu sody.

 

Kupuj świadomie

Nie tylko skład ma wpływ na to, czy dany produkt jest eco. Ważne jest również to, z czego zostało zrobione jego opakowanie oraz w jaki sposób się go dozuje. Środki czystości firmy Ludwik Ekologiczny wyróżniają się tym, że ulegają biodegradacji, a kartoniki i butelki, w których je kupujemy, są w 100% zdatne do recyklingu. Ponadto posiadają liczne certyfikaty potwierdzające ich skuteczność i działanie bez szkody dla środowiska np. wyróżnienie Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji czy EU Ecolabel. Dużą zaletą jest również to, że popularne, lecz bardzo szkodliwe aerozole są zastępowane opakowaniami wyposażonymi w tradycyjne spryskiwacze.

 

Gdzie znaleźć eko produkty?

Środki do czyszczenia, płyny do naczyń oraz tabletki do zmywarek Ludwik Ekologiczny można kupić w wielu sklepach, takich jak Drogeria Estrella, Optima Express, Raj Sklep, My Center czy Antre.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
ludwikekologiczny.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.