
3 marca to Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu. Jak podaje WHO, ponad miliard młodych ludzi narażonych jest na uszkodzenie lub utratę słuchu, a około 360 milionów cierpi na poważne zaburzenia słuchu.
WHO ostrzega, że nadmiaru hałasu szkodzi zdrowiu fizycznemu i psychicznemu oraz powoduje kłopoty z uczeniem się. Słuchanie muzyki powinno być bezpieczne, tak, by nie niszczyło słuchu. Za wysoki poziom hałasu bywa w klubach, barach oraz na stadionach. Kłopotem stały się też smartfony, które służą jako podręczne odtwarzacze muzyki.
Z kolei krajowy konsultant w dziedzinie otorynolaryngologii, profesor Henryk Skarżyński, podkreśla, że pogorszenie słuchu może być skutkiem takich chorób jak świnka, odra, zapalenie opon mózgowych, a nawet przewlekłe stany zapalne górnych dróg oddechowych.
Z okazji Międzynarodowego Dnia dla Ucha i Słuchu w Krynicy Zdrój rozpocznie się 3 dniowa konferencja naukowa pt. "Wytyczne w otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii". Podczas konferencji omawiana będzie diagnostyka, leczenie i rehabilitacja w zaburzeniach słuchu, głosu i mowy, chorobach nosa, gardła, uszu i krtani oraz zagadnienia dotyczące implantów słuchowych.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- polskieradio.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Szpital na krawędzi, czyli jak sztuczna inteligencja wspomaga pracę systemu...
Obszar ochrony zdrowia podlega tym samym trendom, które obserwowane są w innych częściach gospodarki. Powszechna cyfryzacja oraz nowe...
-
Dotacje dla przedsiębiorstw na wielkoskalowe magazyny energii
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w wielkoskalowe magazyny energii elektrycznej w ramach programu 'Magazyny energii elektrycznej i...
-
-
-
-