Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-12-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-12-23
Czy da się pogodzić transport z ekologią?
Czy da się pogodzić transport z ekologią?

Nie da się ukryć, że transport od lat szkodzi naturalnemu środowisku. Spaliny samochodowe to zmora dużych miast, ale także pozamiejskich okolic. Kłęby spalin w mieście są skumulowane jak w bańce między budynkami, a na drogach pozamiejskich negatywnie wpływają na ekosystem. Nie wspominamy tu nawet o hałasie, jakie wytwarzają ciężarówki! Od lat szuka się sposobów na zmniejszenie zgubnego wpływu transportu na środowisko. Czy jednak da się pogodzić transport z ekologią? Sprawdźmy, jakie rozwiązania dotychczas wprowadzono.

 

Ekologiczne rozwiązania transportowe

Wróg jest silny. Przemierzające świat samochody ciężarowe pozostawiają po sobie ślady w naturze. Są to przede wszystkim:

  • smog;
  • hałas;
  • zużycie surowców.

Substancje smoliste zawarte w spalinach i smogu wpływają negatywnie na zdrowie ludzkie oraz stan przyrody. Hałas przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, szczególnie ludziom żyjącym przy miejskich przelotówkach oraz zwierzętom.

Aby zminimalizować te niedogodności, nakłania się do wykorzystywania bardziej ekologicznych aut, np. zużywających mniej paliwa. Stawia się też dźwiękochłonne ekrany wzdłuż najbardziej uciążliwych tras. 

Transport i logistyka to również pożeracze surowców naturalnych. Dotyczy to między innymi cennego drewna wykorzystywanego w dostawach. Zwróć uwagę na to, jakie masy palet są codziennie przewożone w przyczepach TIR-ów. 

Zwrócili na to uwagę producenci z https://lightpallet.com/, którym nieobojętny jest los planety. Postanowili działać i stworzyli fantastyczne rozwiązanie transportowe dla logistyki. 

 

Czy palety tekturowe to przyszłość transportu?

Fachowcy opracowali technologię, dzięki której tworzą akcesoria transportowe przyjazne dla środowiska. To:

  • palety kartonowe;
  • przekładki z tektury;
  • podesty tekturowe.

Produkty z tektury dają niemal takie same możliwości podczas transportu jak ich drewniane tradycyjne odpowiedniki. Wiemy, że z pozoru może wydawać się inaczej, bo jak papier ma być tak mocny jak solidne drewno?

Technologia produkcji papierowych palet zakłada jednak satysfakcjonującą nośność statyczną i dynamiczną akcesoriów. Nośność statyczna sięga 1 tony, a dynamiczna do 650 kg. 

 

Zalety palet kartonowych

Te nieszablonowe rozwiązania logistyczne mają fantastyczne właściwości i są produkowane etycznie i w zgodzie z naturą. Jak to możliwe?

  • Producenci ze strony Lightpallet dysponują własnymi papierniami, co sprawia, że są samodzielnymi wytwórcami oraz dystrybutorami swoich produktów;
  • Nie ścinają cennych drzew na papier, by później wyprodukować palety. Absolutnie przeciwnie, oni pozyskują materiały z recyklingu i przetwarzają je na na przydatną tekturę;
  • Do produkcji palet ani pozostałych akcesoriów nie używają żadnych śrubek ani gwoździ, a siłą rzeczy tekturowe palety nie mają drzazg;
  • W przeciwieństwie do solidnych, ale ciężkich i nieekonomicznych europalet, palety papierowe są nośne, lekkie i tanie w użyciu.

To proste i ekonomicznie korzystne rozwiązanie dla logistyki i transportu. Rezygnacja z drewnianych i masywnych palet na rzecz recyklingowanych i lekkich jak piórko palet z tektury. 

Natura podziękuje nam swoim rozkwitem za takie działania! 

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
lightpallet.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.