
Marka AES Corp, która zatrudnia ponad 20 000 pracowników na całym świecie, działająca w branży energetycznej, między innymi w przemyśle magazynowania energii, planuje zmniejszyć intensywność emisji dwutlenku węgla o 70 procent w ciągu 12 lat, koncentrując się na wzroście w segmencie odnawialnych źródeł energii i wysiłkach na rzecz efektywności energetycznej.
Firma poprzednio planowała 50-procentową redukcję do 2030 r.
ONZ i inne organizacje podały, że zmiany klimatyczne przyśpieszają z powodu emisji dwutlenku węgla i, że podobny lub nawet nieznacznie niższy wzrost temperatury na świecie będzie katastrofalny. AES ogłosiła w kwietniu, że zobowiązała się do przyjęcia zaleceń grupy zadaniowej ds. Finansowych Ujawnień Finansowych (TCFD).
"Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą publiczną spółką energetyczną z siedzibą w USA, która wydała raport przyjmujący zalecenia TCFD" - powiedział Andres Gluski, prezes i dyrektor generalny AES.
"Wyniki pokazują, że nasze działania sprawiają, że jesteśmy bardziej odporni na różne scenariusze klimatyczne. Pracując z naszymi klientami, pomagamy światu przejść do przyszłości o niższej emisji dwutlenku węgla, przyspieszając akceptację i wykorzystanie magazynowania energii, zarządzania energią i w segmencie OZE, a także zwiększając wykorzystanie gazu ziemnego, aby zapewnić czystszą alternatywę dla innych paliw kopalnych. W związku z tym uważamy, że AES jest gotowy do zmian klimatycznych".
Platformy AES służące do pozyskiwania czystej energii z OZE, magazynowania energii, LNG i inteligentnych, wydajnych sieci predystynują spółkę do kolejnych zmian w temacie zwiększania efektywności energetycznej.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- power-eng.com; businesswire.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jakie firmy i branże najczęściej inwestują środki finansowe?
Firmy z jakich branż najczęściej inwestują środki finansowe? Na co je przeznaczają? W jaki sposób dążą do bycia bardziej konkurencyjnym na rynku i...
-
Zaopatrzenie biogazowni – najważniejsze informacje!
W Europie Zachodniej biogazownie wyrastają jak grzyby po deszczu. Są szczególnie popularne w Niemczech oraz Austrii. Coraz większym...
-
-
-
-
-