Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-09-24 | Ostatnia aktualizacja: 2007-09-24
„Odnawialne źródła energii” tematem wiodącym POLEKO 2007

„Odnawialne źródła energii” tematem wiodącym POLEKO 2007
Zainteresowanie tą tematyką nie powinno dziwić. W marcu 2007 kraje członkowskie Unii Europejskiej przyjęły plan działań integrujący politykę klimatyczną i energetyczną Wspólnoty. Plan ten obejmuje następujące cele do zrealizowania do 2020 r.: racjonalizację wykorzystania energii i w konsekwencji ograniczenie jej zużycia o 20 proc., zwiększenie udziału energii produkowanej ze źródeł odnawialnych do 20 proc. całkowitego zużycia energii pierwotnej średnio we wszystkich krajach UE, osiągnięcie co najmniej 10-procentowego udziału biopaliw w sprzedaży paliw transportowych w każdym kraju członkowskim.
Wśród wystawców salonu, nad którym patronat objął miesięcznik „Czysta Energia”, licznie reprezentowane będą przedsiębiorstwa oferujące kotły, kominki, pelety, pompy ciepła, kolektory słoneczne i przydomowe elektrownie wiatrowe. Zgłoszenia do udziału w salonie nadal są przyjmowane. Międzynarodowe Targi Poznańskie zachęcają do uczestnictwa także niewielkie firmy, oferujące produkty lub usługi z tego zakresu. Specjalnie z myślą o najmniejszych przedsiębiorcach, dla których koszty udziału w targach to duży wydatek, MTP przygotowały specjalną ofertę Mini Pakiet Wystawienniczy. W pełni wyposażone stoisko (3 mkw) w tym pakiecie kosztuje tylko 1.150 złotych netto.
Salon organizowany jest we współpracy z izbami i stowarzyszeniami zajmującymi się propagowaniem energetyki odnawialnej: Polską Izbą Gospodarczą Energetyki Odnawialnej, Polską Izbą Biomasy oraz Polskim Towarzystwem Energetyki Słonecznej. Na stoiskach tych organizacji eksperci będą udzielać informacji na temat nowości w technologiach wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Salonowi towarzyszyć będzie szereg specjalistycznych konferencji i seminariów. Podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się Forum Czystej Energii - cykl codziennych seminariów poświęconych m. in. biopaliwom, energii wiatrowej i wodnej, energooszczędnemu budownictwu oraz zagadnieniom związanym z wykorzystaniem energii słonecznej. Organizatorami forum są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Abrys Sp. z o.o., wydawcę miesięcznika „Czysta Energia”. Udział w forum jest bezpłatny.
Codziennie odbywać się będą także seminaria edukacyjne Wszechnica Energii Odnawialnej z Biomasy, organizowanej przez Polską Izbę Biomasy i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wydarzenie to skierowane jest głównie do studentów oraz uczniów szkół średnich. Zakres tematyczny wszechnicy obejmuje m. in. produkcję biomasy, biopaliw płynnych i biogazu. Szczegółowo omówiony zostanie także rynek biomasy w Polsce. Pełen program wydarzeń salonu znajdzie się wkrótce na stronie www.poleko.mtp.pl.
Salon Czystej Energii jest integralna częścią targów POLEKO 2007, które odbędą się już po raz dziewiętnasty. Według szacunków organizatora, Międzynarodowych Targów Poznańskich, POLEKO 2007 będą większe od bardzo udanej poprzedniej edycji i zgromadzą ponad 1000 firm z około 20 krajów. Zamówiona przez wystawców powierzchnia ekspozycyjna na chwilę obecną jest o 17 proc. większa niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Podczas targów wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska: najnowocześniejsze maszyny, urządzenia i technologie (w tym kilkadziesiąt produktów nowych na rynku). Ekspozycja targów POLEKO obejmuje następujące sektory branżowe: Woda i ścieki, Energia, energia odnawialna, Odpady i recykling, Utrzymanie czystości i porządku, Powietrze, hałas i wibracje, Aparatura kontrolno-pomiarowa oraz Edukacja ekologiczna.
Targom towarzyszy wyjątkowo bogaty program specjalistycznych konferencji i seminariów, w których udział w znacznej mierze jest dla uczestników POLEKO bezpłatny.
W ramach POLEKO 2007 wydzielone zostaną – obok wymienionego już Salonu Czystej Energii – inne ekspozycje specjalne znane już z poprzednich edycji tych targów: Salon Recyklingu - obejmujący tematykę odzysku odpadów, Park Techniki Komunalnej - ekspozycja wystawców oferujących sprzęt komunalny, Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej oraz Nauka dla Środowiska - wystawa dofinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiająca najnowsze wyniki badań instytutów naukowo-badawczych i jednostek badawczo-rozwojowych w zakresie technologii ochrony środowiska.
Kacper Maćkowiak
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- MTP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Gra w zielone
Liczba dostawców energii wiatrowej wzrasta z roku na rok i zbliża się już do trzystu. Małych elektrowni wodnych o mocy do 1 MW, które zaopatrują w...
-
Tworzywa sztuczne w branży AGD - jak się je wykorzystuje?
Współczesny rynek sprzętu AGD stawia przed producentami wyzwania, które znacznie wykraczają poza funkcjonalność samych urządzeń. W erze świadomego...
-
-
-