Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy szkoleń Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08

Powrót do kalendarium
Ocena oddziaływania przedsięwzięć na środowisko– najnowsze zmiany
logo.ekodialog
Koszt szkolenia:
550 zł netto
Czas trwania:
6h
Najbliższy termin:
Nie został okreslony

19 lipca 2019 r. weszła w życie Ustawa zmieniająca ustawę z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz niektórych innych ustaw. Jeden z podstawowych aktów prawnych regulujących zagadnienia ochrony środowiska w procesie inwestycyjnym.

Procedura oceny oddziaływania na środowisko ma za zadanie określić, czy realizacja danej inwestycji została zaplanowana w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu ingerować w środowisko.

Co ważne, pod uwagę bierze się nie tylko środowisko przyrodnicze, lecz także środowisko społeczne.

Procedura ooś stanowi jeden z najważniejszych instrumentów prawnych w zarządzaniu ochroną środowiska, wpisującym się w zasadę zrównoważonego rozwoju.

Zagadnienia omawiane na szkoleniu uwzględniają zmiany które zostały wprowadzone za pośrednictwem ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

Nowelizacja wprowadza nowe rozwiązania w trzech obszarach:

1) w zakresie postępowań w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,

2) w zakresie strategicznych ocen oddziaływania na środowisko

3) w zakresie transgranicznych ocen oddziaływania na środowisko.

Celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy teoretycznej dotyczącej procedur oceny oddziaływania na środowisko oraz praktycznej podczas analizy wydawanych decyzji środowiskowych.
Skierowane dla przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, inwestorów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Wykładowca:

Jolanta Kochanowska- Radca Prawny

Karierę rozpoczęła w 2003 r. podejmując pracę na stanowisku zajmującym się obsługą prawną Departamentu Ochrony Przyrody w Ministerstwie Środowiska. W 2005 r. kontynuowała pracę w Departamencie Instrumentów Ochrony Środowiska w tym samym ministerstwie. W latach 2008-2012 jako pracownik Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zajmowała się obsługą prawną Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko. W latach 2009-2010 zajmowała się obsługą prawną Wydziału Rolnictwa i Środowiska w Urzędzie Gminy Konstancin Jeziorna. Od 2007 r. do chwili obecnej prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu szeroko pojętej procedury inwestycyjnej na rzecz administracji rządoweji samorządowej oraz osób prawnych i fizycznych. Od 2012 r. jest radcą prawnym.
Specjalizacja: procedura administracyjna procesu inwestycyjnego ze szczególnym uwzględnieniem etapu planowania przestrzennego łączonego z ochroną przyrody i etapu oceny oddziaływania na środowisko.

Najbliższe terminy tego szkolenia

Obecnie nie ma wyznaczonych terminów tego wydarzenia. Jesteś zainteresowany tym tematem? Skontaktuj się z firmą

Organizator

EkoDialog

Adres: Stępińska 48/58 lok.4, 00-739 Warszawa
Nr telefonu: (22) 127 54 60, 793 187 724 Pokaż numer
Faks: (22) 100 47 23 Pokaż numer
Adres e-mail: szkolenia@ekodialog.pl
WWW: www.ekodialog.pl

Przy kontakcie powołaj się na portal srodowisko.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...