Powrót do kalendarium
Ostatnia aktualizacja: 2011-02-10
II Ogólnopolski Kongres Ochrony Środowiska
II Ogólnopolski Kongres Ochrony Środowiska
Rewolucyjne zmiany w opłatach środowiskowych dla firm w 2011 r.
11-03-2010, Warszawa
Kongres inny niż wszystkie, bo poszerzony o praktykę!
połączenie każdego panelu z częścią ćwiczeniową - wypełnianie nowych druków razem z ekspertami - możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji
O kongresie
* Co zmieniają obowiązujące od stycznia 2011 r. przepisy i kogo dotyczą nowe obowiązki?
* Które druki z zakresu gospodarki odpadami zmieniło Ministerstwo Środowiska i jak to wpłynie na coroczne rozliczenia z UM?
* Co w praktyce oznaczają nowe wytyczne z zakresu emisji nałożone od 2011 r. oraz co należy obowiązkowo już od stycznia 2011 raportować do nowej instytucji KOBIZE?
* W jaki sposób po wszystkich zmianach WIOŚ, RDOŚ i UM będą kontrolowały w 2011 r. wdrożenie i stosowanie nowych obowiązków?
Rewolucyjna zmiana w gospodarce odpadami od 1 stycznia 2011 roku! MŚ wymieniło wszystkie podstawowe dokumenty, które na co dzień wykorzystywane są przy ewidencjonowaniu odpadów. Nowe rozporządzenia nie tylko zmieniają KEO i KPO, wprowadzają także nowe, odrębne dokumenty dla ZSEIE czy Komunalnych Osadów Ściekowych. Również formularze rocznych zestawień do UM mają nową formę. Dlatego zapraszamy na szkolenie, które rozwieje wszelkie Państwa wątpliwości oraz dostarczy wiedzy „z pierwszej ręki” na temat najnowszych zmian prawnych w gospodarowaniu odpadami. Omówimy najnowsze wzory formularzy, które wykorzystują Państwo w codziennej pracy oraz roczne zestawienie do UM. Ekspert wskaże, jak prawidłowo, na nowych drukach, zamknąć rok 2011, uczuli na pułapki oraz odpowie na indywidualne problemy uczestników.
Kto najbardziej skorzysta z uczestnictwa w kongresie:
* każdy podmiot wprowadzający do powietrza gazy i pyły, w tym firmy posiadające samochody
* firmy wprowadzające ścieki do wód lub ziemi
* przedsiębiorcy gospodarujący odpadami i opakowaniami
* producenci, importerzy i eksporterzy opakowań lub produktów w opakowaniach
* specjaliści ds. ochrony środowiska i osoby, które zajmują się w firmie rozliczeniami z UM i WIOŚ
* przedstawiciele administracji publicznej, pracownicy urzędów samorządowych i spółek komunalnych
Informacje o opłatach:
Cena za udział w Kongresie:
* 429 PLN netto + VAT - zgłoszenia przesłane do 15.02.2011 r.
* 489 PLN netto + VAT - zgłoszenia przesłane do 28.02.2011 r.
* 612 PLN netto + VAT - zgłoszenia przesłane od 01.03.2011 r.
Program szkolenia:
1. Nowe przepisy środowiskowe po 1 stycznia 2011 r. – z pierwszej ręki dowiedzą się Państwo jakie zmiany należy wdrożyć już dziś a z którymi zmianami można poczekać
Panel poprowadzą:
Włodzimierz Urbaniak - doradca w pracach komisji sejmowej przygotowującej akty prawne z zakresu gospodarki odpadami.
* Jakie konsekwencje dla przedsiębiorstw i instytucji ma wprowadzenie z dniem 1 stycznia 2011 roku nowych wzorów dokumentów środowiskowych – kogo dotyczą nowe obowiązki i jak je realizować .
* Nowe zasady ewidencji odpadów, ZSEiE oraz pojazdów wycofywanych z eksploatacji – praktyczny komentarz : na zasadzie „ jak było - jak jest”.
* Komunalne osady ściekowe – co w praktyce oznaczają nowe zasady ewidencji i dokumentowania wg Dz. U. 2010 Nr 249 poz 1673.
* Nowe obowiązki firm i instytucji w związku z wdrożeniem Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE po 12 grudnia 2010 roku.
* Jakich zmian jeszcze możemy się spodziewać w najbliższym czasie w prawie ochrony środowiska - zdradzamy nad czym obecnie pracuje Ministerstwo Środowiska i co w praktyce projektowane zmiany mogą oznaczać dla przedsiębiorstw.
2. Nowe obowiązki przedsiębiorstw – dodatkowy raport o wielkości emisji gazów cieplarnianych oraz zmienione zasady prawidłowego przygotowania cyklicznych rozliczeń i sprawozdań w 2011 roku.
* Wytyczne w zakresie opłat emisyjnych: najczęstsze błędy w sprawozdaniach za II półrocze 2010 roku oraz nowe obowiązki przy rozliczeniu 2011 r.
o Dodatkowy, obowiązkowy raport o emisji gazów cieplarnianych – kto powinien złożyć sprawozdanie do KOBIZE do końca lutego 2011, jakie zmiany planuje MŚ w kolejnych latach- na gorąco podsumujemy pierwsze miesiące funkcjonowania KOBIZE.
o W jakich sytuacjach urzędy kwestionują dokumentację środowiskową? Na podstawie sprawozdań za II półrocze 2010 r. wskażemy pułapki urzędnicze oraz najpopularniejsze błędy w sprawozdaniach.
o Zasady naliczania opłat wg zmienionych stawek, sposoby opracowywania sprawozdań za I półroczu 2011 r. czyli jak zgodnie z przepisami wywiązać się w 2011 r. z obowiązku ewidencjonowania emisji.
W części warsztatowej omówimy zagadnienia:
+ Ewidencja zanieczyszczeń – które firmy są zobligowane do prowadzenia ewidencji zanieczyszczeń w I półroczu 2011 (z uwzględnieniem obowiązujących od 01.01.2011 r. zmian).
+ Obliczanie wprowadzonych zanieczyszczeń za pomocą wskaźnika emisji, unosu, wyników badań, na podstawie pracy instalacji – jaką metodę wybrać.
+ Pobór wody podziemnej i powierzchniowej oraz wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi – jakie dane są niezbędne do wykonania obliczeń i prowadzenia ewidencji.
+ Składowanie odpadów – jakie zmiany nastąpiły w ewidencjowaniu i które przedsiębiorstwa podlegają przepisom.
3. Nowe wymagania gospodarki odpadami – zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2011 roku.
Panel poprowadzą:
Włodzimierz Urbaniak - doradca w pracach komisji sejmowej przygotowującej akty prawne z zakresu gospodarki odpadami.
Mariusz Dyka - Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska - Starostwo Powiatowe w Gliwicach.
* Nowe wytyczne MŚ po 1 stycznia 2011 roku dotyczące prowadzenia ewidencji odpadów na nowych wzorach kart KPO i KEO oraz wymagania dotyczące przygotowywania sprawozdań wg obowiązujących zmian i wymogów organów kontrolnych.
W części warsztatowej omówimy :
o Jak rozliczyć się na nowym wzorze rocznego zestawienia wysokości należnej opłaty produktowej – co w praktyce zmieniło rozporządzenie MŚ z 29 grudnia 2010 roku.
o Nowe zasady ewidencji odpadów, komunalnych osadów ściekowych, ZSEiE oraz samochodów wycofywanych z eksploatacji wg Dz. U. 2010 Nr 249, poz. 1673
o W jakich sytuacjach urzędy najczęściej kwestionują dokumentację środowiskową składaną do 15 marca – najpopularniejsze błędy w zestawieniach.
o Najczęstsze problemy przy prowadzeniu ewidencji opakowań i wypełnianiu sprawozdań OPAK-1, OPAK2, OPAK3 oraz nowe wytyczne dotyczące OŚ-OP1 – na co zwrócić szczególną uwagę w nowych wzorach dokumentów i zmienionych zasadach ewidencji.
4. Jak sprawnie współpracować z organami administracji publicznej w zakresie przepisów środowiskowych – kontrole WIOŚ, RDOŚ, UM
* Jak przebiega kontrola ewidencji i sprawozdawczości wykonywana przez WIOŚ – na co zwracają najczęściej uwagę inspektorzy i jakie błędy wykrywają.
* W jakich sytuacjach WIOŚ może kontrolować bez zapowiedzi, a kiedy można odmówić przyjęcia kontroli.
* Jak uniknąć najczęstszych błędów przy naliczaniu opłat oraz przy wypełnianiu półrocznych sprawozdań.
Warunki uczestnictwa
1. Warunkiem uczestnictwa w Kongresie jest przesłanie prawidłowo wypełnionego zgłoszenia uczestnictwa (fax, mail lub poczta).
2. Udział w Kongresie jest płatny. Koszt uczestnictwa wynosi od 429, 489 lub 612 zł netto za osobę w zależności od momentu przesłania zgłoszenia. VAT 23%. Opłata obejmuje:
* udział we wszystkich wykładach,
* materiały szkoleniowe,
* przerwy kawowe, lunch, napoje,
* certyfikat potwierdzający udział w Kongresie,
3. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 marca 2011 r.
4. 4. Po otrzymaniu wypełnionego kuponu zgłoszeniowego Wydawnictwo przesyła do Zamawiającego potwierdzenie przyjęcia zamówienia.
5. Przesłanie potwierdzenia przyjęcia zamówienia wraz z fakturą pro forma jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników.
6. W przypadku pisemnej rezygnacji z udziału w Kongresie do 4 marca 2011 r., uczestnik nie ponosi żadnych kosztów. Osoby, które nie odwołają pisemnie zamówienia do tego terminu, a nie wezmą udziału w Kongresie zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa na podstawie wystawionej przez Wydawnictwo faktury.
7. W przypadku wyczerpania miejsc lub odwołania Kongresu, kwota wpłacona na konto Wydawnictwa zostanie zwrócona w ciągu 7 dni od planowanej daty Kongresu.
8. Wpłat należy dokonać na konto wskazane na fakturze pro-forma.
9. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w Kongresie.
10. Zamiast zgłoszonej osoby, w Kongresie może wziąć udział inna osoba (należy o tym fakcie poinformować organizatora Konferencji).
Rewolucyjne zmiany w opłatach środowiskowych dla firm w 2011 r.
11-03-2010, Warszawa
Kongres inny niż wszystkie, bo poszerzony o praktykę!
połączenie każdego panelu z częścią ćwiczeniową - wypełnianie nowych druków razem z ekspertami - możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji
O kongresie
* Co zmieniają obowiązujące od stycznia 2011 r. przepisy i kogo dotyczą nowe obowiązki?
* Które druki z zakresu gospodarki odpadami zmieniło Ministerstwo Środowiska i jak to wpłynie na coroczne rozliczenia z UM?
* Co w praktyce oznaczają nowe wytyczne z zakresu emisji nałożone od 2011 r. oraz co należy obowiązkowo już od stycznia 2011 raportować do nowej instytucji KOBIZE?
* W jaki sposób po wszystkich zmianach WIOŚ, RDOŚ i UM będą kontrolowały w 2011 r. wdrożenie i stosowanie nowych obowiązków?
Rewolucyjna zmiana w gospodarce odpadami od 1 stycznia 2011 roku! MŚ wymieniło wszystkie podstawowe dokumenty, które na co dzień wykorzystywane są przy ewidencjonowaniu odpadów. Nowe rozporządzenia nie tylko zmieniają KEO i KPO, wprowadzają także nowe, odrębne dokumenty dla ZSEIE czy Komunalnych Osadów Ściekowych. Również formularze rocznych zestawień do UM mają nową formę. Dlatego zapraszamy na szkolenie, które rozwieje wszelkie Państwa wątpliwości oraz dostarczy wiedzy „z pierwszej ręki” na temat najnowszych zmian prawnych w gospodarowaniu odpadami. Omówimy najnowsze wzory formularzy, które wykorzystują Państwo w codziennej pracy oraz roczne zestawienie do UM. Ekspert wskaże, jak prawidłowo, na nowych drukach, zamknąć rok 2011, uczuli na pułapki oraz odpowie na indywidualne problemy uczestników.
Kto najbardziej skorzysta z uczestnictwa w kongresie:
* każdy podmiot wprowadzający do powietrza gazy i pyły, w tym firmy posiadające samochody
* firmy wprowadzające ścieki do wód lub ziemi
* przedsiębiorcy gospodarujący odpadami i opakowaniami
* producenci, importerzy i eksporterzy opakowań lub produktów w opakowaniach
* specjaliści ds. ochrony środowiska i osoby, które zajmują się w firmie rozliczeniami z UM i WIOŚ
* przedstawiciele administracji publicznej, pracownicy urzędów samorządowych i spółek komunalnych
Informacje o opłatach:
Cena za udział w Kongresie:
* 429 PLN netto + VAT - zgłoszenia przesłane do 15.02.2011 r.
* 489 PLN netto + VAT - zgłoszenia przesłane do 28.02.2011 r.
* 612 PLN netto + VAT - zgłoszenia przesłane od 01.03.2011 r.
Program szkolenia:
1. Nowe przepisy środowiskowe po 1 stycznia 2011 r. – z pierwszej ręki dowiedzą się Państwo jakie zmiany należy wdrożyć już dziś a z którymi zmianami można poczekać
Panel poprowadzą:
Włodzimierz Urbaniak - doradca w pracach komisji sejmowej przygotowującej akty prawne z zakresu gospodarki odpadami.
* Jakie konsekwencje dla przedsiębiorstw i instytucji ma wprowadzenie z dniem 1 stycznia 2011 roku nowych wzorów dokumentów środowiskowych – kogo dotyczą nowe obowiązki i jak je realizować .
* Nowe zasady ewidencji odpadów, ZSEiE oraz pojazdów wycofywanych z eksploatacji – praktyczny komentarz : na zasadzie „ jak było - jak jest”.
* Komunalne osady ściekowe – co w praktyce oznaczają nowe zasady ewidencji i dokumentowania wg Dz. U. 2010 Nr 249 poz 1673.
* Nowe obowiązki firm i instytucji w związku z wdrożeniem Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE po 12 grudnia 2010 roku.
* Jakich zmian jeszcze możemy się spodziewać w najbliższym czasie w prawie ochrony środowiska - zdradzamy nad czym obecnie pracuje Ministerstwo Środowiska i co w praktyce projektowane zmiany mogą oznaczać dla przedsiębiorstw.
2. Nowe obowiązki przedsiębiorstw – dodatkowy raport o wielkości emisji gazów cieplarnianych oraz zmienione zasady prawidłowego przygotowania cyklicznych rozliczeń i sprawozdań w 2011 roku.
* Wytyczne w zakresie opłat emisyjnych: najczęstsze błędy w sprawozdaniach za II półrocze 2010 roku oraz nowe obowiązki przy rozliczeniu 2011 r.
o Dodatkowy, obowiązkowy raport o emisji gazów cieplarnianych – kto powinien złożyć sprawozdanie do KOBIZE do końca lutego 2011, jakie zmiany planuje MŚ w kolejnych latach- na gorąco podsumujemy pierwsze miesiące funkcjonowania KOBIZE.
o W jakich sytuacjach urzędy kwestionują dokumentację środowiskową? Na podstawie sprawozdań za II półrocze 2010 r. wskażemy pułapki urzędnicze oraz najpopularniejsze błędy w sprawozdaniach.
o Zasady naliczania opłat wg zmienionych stawek, sposoby opracowywania sprawozdań za I półroczu 2011 r. czyli jak zgodnie z przepisami wywiązać się w 2011 r. z obowiązku ewidencjonowania emisji.
W części warsztatowej omówimy zagadnienia:
+ Ewidencja zanieczyszczeń – które firmy są zobligowane do prowadzenia ewidencji zanieczyszczeń w I półroczu 2011 (z uwzględnieniem obowiązujących od 01.01.2011 r. zmian).
+ Obliczanie wprowadzonych zanieczyszczeń za pomocą wskaźnika emisji, unosu, wyników badań, na podstawie pracy instalacji – jaką metodę wybrać.
+ Pobór wody podziemnej i powierzchniowej oraz wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi – jakie dane są niezbędne do wykonania obliczeń i prowadzenia ewidencji.
+ Składowanie odpadów – jakie zmiany nastąpiły w ewidencjowaniu i które przedsiębiorstwa podlegają przepisom.
3. Nowe wymagania gospodarki odpadami – zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2011 roku.
Panel poprowadzą:
Włodzimierz Urbaniak - doradca w pracach komisji sejmowej przygotowującej akty prawne z zakresu gospodarki odpadami.
Mariusz Dyka - Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska - Starostwo Powiatowe w Gliwicach.
* Nowe wytyczne MŚ po 1 stycznia 2011 roku dotyczące prowadzenia ewidencji odpadów na nowych wzorach kart KPO i KEO oraz wymagania dotyczące przygotowywania sprawozdań wg obowiązujących zmian i wymogów organów kontrolnych.
W części warsztatowej omówimy :
o Jak rozliczyć się na nowym wzorze rocznego zestawienia wysokości należnej opłaty produktowej – co w praktyce zmieniło rozporządzenie MŚ z 29 grudnia 2010 roku.
o Nowe zasady ewidencji odpadów, komunalnych osadów ściekowych, ZSEiE oraz samochodów wycofywanych z eksploatacji wg Dz. U. 2010 Nr 249, poz. 1673
o W jakich sytuacjach urzędy najczęściej kwestionują dokumentację środowiskową składaną do 15 marca – najpopularniejsze błędy w zestawieniach.
o Najczęstsze problemy przy prowadzeniu ewidencji opakowań i wypełnianiu sprawozdań OPAK-1, OPAK2, OPAK3 oraz nowe wytyczne dotyczące OŚ-OP1 – na co zwrócić szczególną uwagę w nowych wzorach dokumentów i zmienionych zasadach ewidencji.
4. Jak sprawnie współpracować z organami administracji publicznej w zakresie przepisów środowiskowych – kontrole WIOŚ, RDOŚ, UM
* Jak przebiega kontrola ewidencji i sprawozdawczości wykonywana przez WIOŚ – na co zwracają najczęściej uwagę inspektorzy i jakie błędy wykrywają.
* W jakich sytuacjach WIOŚ może kontrolować bez zapowiedzi, a kiedy można odmówić przyjęcia kontroli.
* Jak uniknąć najczęstszych błędów przy naliczaniu opłat oraz przy wypełnianiu półrocznych sprawozdań.
Warunki uczestnictwa
1. Warunkiem uczestnictwa w Kongresie jest przesłanie prawidłowo wypełnionego zgłoszenia uczestnictwa (fax, mail lub poczta).
2. Udział w Kongresie jest płatny. Koszt uczestnictwa wynosi od 429, 489 lub 612 zł netto za osobę w zależności od momentu przesłania zgłoszenia. VAT 23%. Opłata obejmuje:
* udział we wszystkich wykładach,
* materiały szkoleniowe,
* przerwy kawowe, lunch, napoje,
* certyfikat potwierdzający udział w Kongresie,
3. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 marca 2011 r.
4. 4. Po otrzymaniu wypełnionego kuponu zgłoszeniowego Wydawnictwo przesyła do Zamawiającego potwierdzenie przyjęcia zamówienia.
5. Przesłanie potwierdzenia przyjęcia zamówienia wraz z fakturą pro forma jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników.
6. W przypadku pisemnej rezygnacji z udziału w Kongresie do 4 marca 2011 r., uczestnik nie ponosi żadnych kosztów. Osoby, które nie odwołają pisemnie zamówienia do tego terminu, a nie wezmą udziału w Kongresie zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa na podstawie wystawionej przez Wydawnictwo faktury.
7. W przypadku wyczerpania miejsc lub odwołania Kongresu, kwota wpłacona na konto Wydawnictwa zostanie zwrócona w ciągu 7 dni od planowanej daty Kongresu.
8. Wpłat należy dokonać na konto wskazane na fakturze pro-forma.
9. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w Kongresie.
10. Zamiast zgłoszonej osoby, w Kongresie może wziąć udział inna osoba (należy o tym fakcie poinformować organizatora Konferencji).
Kategoria wydarzenia:
Z życia branży
Terminy wydarzenia
Organizator
CENTRUM KOMPETENCJI FORUM
Wydawnictwo FORUM Spółka z o.o.
- Adres: Warszawa
-
Nr telefonu: 061 66 55 800
Nr telefonu: 0801 88 44 22
-
Faks: 061 66 55 888
- E-mail: szkolenia@e-forum.pl
- WWW: 061, 66, 55, 888
Przy kontakcie powołaj się na portal srodowisko.pl