Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-12

XXVII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji za nami

Zawody rozegrano zarówno w klasycznych jak i mniej popularnych dyscyplinach
Zawody rozegrano zarówno w klasycznych jak i mniej popularnych dyscyplinach

W dniach 1-3 września w Częstochowie odbyła się XXVII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. Zwycięską reprezentację wystawiło MPWiK w Warszawie. Organizatorem tegorocznej edycji było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A w Częstochowie.

W tym roku do zawodów stanęło kilkuset zawodników z 36 drużyn reprezentujących zakłady wodociągowe z całej Polski. Rywalizacja przebiegała w ponad 30 konkurencjach, wśród których oprócz klasycznych sportów olimpijskich znalazło się także kilka mniej popularnych dyscyplin.

Zorganizowano m.in. rozgrywki w siatkówkę plażową, siatkówkę halową, piłkę nożną, koszykówkę uliczną, dwa ognie. Nie zabrakło też zmagań w tenisie ziemnym i stołowym, squashu, badmintonie czy przeciąganiu liny. Można było się też zmęczyć podczas pływania, biegania na różnych dystansach, skakania w dal. W szranki stanęli także amatorzy bilarda, szachów, warcabów i wędkowania.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S. A., drugie natomiast Katowickie Wodociągi S.A. Na podium znalazło się również Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie.

Spartakiada wodociągowa to jedyna branżowa impreza sportowa rozgrywana na tak dużą skalę. Pierwsza edycja odbyła się w 1987 roku w Elblągu, wówczas liczyła 400 uczestników i od tego momentu zainteresowanie udziałem stale wzrasta.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
spartakiada.czest.pl, pwik.gliwice.pl, gpw.katowice.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe