Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-09
Wodociągi Częstochowskie obchodziły 90. urodziny
Mat. pras.
Mat. pras.

4-5 października odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 90 lat Częstochowskich Wodociągów. Za początek spółki uznaje się moment, kiedy w 1928 roku woda z ujęcia we wsi Wierzchowisko popłynęła do kranów pierwszych częstochowskich klientów. Formalnie spółka została powołana 1 stycznia 1929 roku.

Obchody okrągłej rocznicy rozpoczęła msza święta w Częstochowskiej Archikatedrze, której przewodniczył bp Antoni Długosz. Potem wszyscy przeszli na uroczyste spotkanie w Filharmonii Częstochowskiej, gdzie odznaczono zasłużonych pracowników.

Wykład pt. „Kształt wody" wygłosił prof. dr hab. Grzegorz Malina. Galę uświetnił także koncert filharmoników częstochowskich. Nie zabrakło także tortu i lampki szampana.

Następnego dnia w Hali Polonia odbył się bal dla wszystkich emerytowanych i obecnych pracowników. Podczas uroczystości gościem honorowym był prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który wraz z dyrekcją wodociągów wręczał dyplomy dla pracowników za wieloletnią służbę. Potem odbyła się zabawa taneczna, do której grał zespół muzyczny „Stokrotki".

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
pwik.czest.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :