Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-11-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23
Wielki Eko piknik w Poznańskiej Arenie - 4 i 5 grudnia
segregacja transformacja
segregacja transformacja

Już 4 i 5 grudnia w Hali Arena w Poznaniu odbędzie się ekologiczny piknik mikołajkowy „Segregacja – transformacja!"

Święta to czas magiczny. To wtedy z radością obdarowujemy wszystkich prezentami. Wtedy też gwałtownie wzrasta ilość odpadów – papierów pakowych, pudeł, a także pozostałości po produktach spożywczych i ich opakowaniach.

Dlatego właśnie akcja edukacyjna poświęcona selektywnej zbiórce i recyklingowi opakowań, w tym kartoników po mleku i sokach ma miejsce właśnie teraz. Na dzieci, młodzież oraz ich opiekunów w Hali Arena czekać będzie wiele atrakcji, przy czym oferta w dniu 4 i 5 grudnia nieco się różni. W poniedziałek bowiem zapraszamy młodzież w wieku 9-15 lat, a we wtorek grupy przedszkolne i wczesnoszkolne oraz dzieci w wieku 4-9 lat - z opiekunami.

Osią Akcji jest wystawa interaktywna ok. 20 eksponatów „Park Praw Natury", wystawa plansz edukacyjnych oraz kilkanaście warsztatów tematycznych np. tworzenie papieru czerpanego, przypinek i magnesów na lodówki, malowanie toreb jutowych, warsztaty dendrologiczne, upcyclingowe, pokazy i warsztaty naukowe, zabawy z okularami 3D, wyścigi robotów i wiele innych.

Dodatkowo – 4 grudnia odbędzie się koncert Zespołu Recycling Band oraz dla młodzieży, która wzięła udział w konkursie na samodzielnie przygotowaną kampanię edukacyjną oraz warsztaty tworzenia instrumentów ze śmieci. Natomiast 5 grudnia na najmłodszych czekać będzie Święty Mikołaj, fotobudka, malowanie buziek, skręcanie baloników, zabawy z chustą animacyjną i zumba dla najmłodszych.

Organizatorami Akcji są: Związek Międzygminny GOAP oraz firma Tetra Pak Sp. z o.o. a Partnerami – firma Remondis Sp. z o.o., firma PUK Artur Zys oraz gminy Aglomeracji Poznańskiej: Partnerzy Akcji: Miasto Poznań, Miasto i Gmina Buk, Gmina Czerwonak, Gmina Kleszczewo, Miasto i Gmina Kostrzyn, Miasto i Gmina Murowana Goślina, Miasto i Gmina Oborniki, Miasto i Gmina Pobiedziska, Miasto i Gmina Swarzędz.

Aby zamówić bezpłatne wejściówki należy wejść na stronę www.segregacjatransformacja.pl i wypełnić zgłoszenie.

 (gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
ebd
Reklama: