Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
 • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-08-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10

W Skawinie wysyłają listy do kopcących mieszkańców

Akcja to pomysł Skawińskiego Alarmu Smogowego
Akcja to pomysł Skawińskiego Alarmu Smogowego

Z inicjatywy Skawińskiego Alarmu Smogowego w mieście ruszyła akcja "List do kopcącego sąsiada". Mieszkańcy gminy Skawina wysyłają pocztą lub wkładają wprost do skrzynki list, skierowany do tych sąsiadów, którzy w ich okolicy zatruwają powietrze najbardziej, szczególnie intensywnie kopcąc z komina w sezonie grzewczym (a także latem ogrzewając wodę).

„Otrzymaliście Państwo ten list ponieważ Państwa budynek został uznany przez mieszkańców Miasta i Gminy Skawina jako jeden z najbardziej zanieczyszczających powietrze w okolicy. Liczymy na Państwa rozsądek - czytamy w liście - i zrozumienie powagi problemu smogu, który możemy rozwiązać jedynie poprzez wspólny wysiłek wszystkich mieszkańców. Prosimy o podjęcie działań naprawczych bez konieczności nakładania mandatów karnych, co przyniesie pożytek nam wszystkim – ponieważ wszyscy oddychamy tym samym powietrzem."

W liście można przeczytać o o katastrofalnym stanie powietrza w Skawinie w sezonie grzewczym, skutkach zdrowotnych smogu oraz obowiązujących od 1 lipca 2017 nowych przepisach prawa w dziedzinie ochrony powietrza, a także podejmowanych przez Gminę Skawina zintensyfikowanych kontrolach Straży Miejskiej, w celu eliminacji procederu palenia odpadów i zakazanych paliw.

Z listu dowiemy się także, gdzie należy szukać informacji na temat dopuszczonych paliw , okresów przejściowych dla przestarzałych instalacji grzewczych na paliwa stałe oraz programów wsparcia dla mieszkańców przy wymianie palenisk.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, Skawina zajmuje 12 miejsce spośród najbardziej zanieczyszczonych miast Europy pod względem powietrza.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Inne
Źródło:
gazetakrakowska.pl, globenergia.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • Wiśniewski
  (niezalogowany)

  Witam Mój Wójt z Gminy Miękinia jest za kopcącymi kominami wielokrotnie byłem w Gminie i rozmawiałem z Wójtem Panem Grzegorczynem i jego pracownikami w sprawie ekologii konkretnie pompa ciepła o dofinansowanie stwierdził że na takie programy nie ma funduszy co można skwitować lepiej niech kominy dymią. Pozdrawiam

  Dodano:
  2017-08-11 12:59
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe