Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-03-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-03-28
W maju jubileuszowe święto branży ociepleń: 15-lecie SSO i V Międzynarodowa Konferencja ETICS
Ilustracja nadesłana
Ilustracja nadesłana

9-11 maja 2018 roku w Łochowie odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze spotkanie branżowe polskiego sektora ociepleń i chemii budowlanej. Jego gospodarzem będzie Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), które w tym roku połączy naukową debatę ze swoim 15-leciem. Konferencja będzie miała miejsce w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Pałac i Folwark Łochów.

Jak podkreśla prezes SSO dr inż. Jacek Michalak, pomysłodawca konferencji, zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz wydłużenie trwałości eksploatacyjnej złożonych systemów ociepleń ścian zewnętrznych, w stale zmieniających się warunkach, to wyzwania, jakim sprostać musi branża ociepleń. – Współczesny świat znajduje się w szczególnym momencie. Z jednej strony nasza cywilizacja rozwija się w nieprawdopodobnym tempie, a nasze oczekiwania są niezwykle rozbudzone. Z drugiej zaś dotykają nas katastrofy ekologiczne, zmiany klimatu, a także coraz silniejsze i częstsze zagrożenia wynikające ze zubożenia surowców naturalnych. Konieczne są nowe, innowacyjne produkty i rozwiązania odpowiadające na prośrodowiskowe oczekiwania społeczeństw, które równocześnie chcą żyć komfortowo. Spełnienie wymagań stawianych współcześnie budownictwu wymaga kompleksowego podejścia. Mamy nadzieję, że postulat ten mocno wybrzmi w wystąpieniach prelegentów i wśród audytorium – zaznacza szef Stowarzyszenia, zapraszając wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do dyskursu podczas V Międzynarodowej Konferencji ETICS.

Program tegorocznej konferencji obejmie aktualne, priorytetowe dla rozwoju branży ociepleń zagadnienia, takie jak:

• wyzwania UE w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym,
• zmiany w normalizacji europejskiej w zakresie systemów ociepleń – prace CEN/TC 88,
• europejskie dokumenty oceny (EAD) – prace EOTA,
• ETICS jako rozwiązanie systemowe,
• systemy ociepleń z okładzinami ceramicznymi,
• ocieplenia na ocieplenia,
• systemy ociepleń w budownictwie szkieletowym,
• systemy ociepleń ze styropianem – nowe wyzwania,
• systemy ociepleń z wełną mineralną – nowe wyzwania,
• systemy ociepleń z płytami PIR/PUR jako materiałem termoizolacyjnym,
• zagadnienia bezpieczeństwa systemów ociepleń,
• nowy program obliczeniowy do mocowań systemów ociepleń,
• z doświadczeń laboratorium akredytowanego – niepewność pomiarowa,
• rynek budowlany z perspektywy nadzoru budowlanego.

– Cykliczna doroczna Międzynarodowa Konferencja ETICS to jedna z kluczowych inicjatyw naszego stowarzyszenia na przestrzeni 15 lat pracy na rzecz branży. Jubileusz SSO i jubileuszowa edycja naszej konferencji dowodzą zaufania, z jakim spotyka się działalność naszej organizacji. Dokładamy starań, by tego zaufania nie zawieść i przez wiele kolejnych lat z powodzeniem współpracować w istotnych dla nas wszystkich obszarach – zapewnia prezes Michalak.

Bieżące informacje dotyczące V Międzynarodowej Konferencji ETICS zamieszczane są na jej stronie internetowej pod adresem www.konferencjaetics.com.pl.

Informacja o Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) jest organizacją branżową czołowych polskich producentów systemów ETICS i ich komponentów. Misją stowarzyszenia jest upowszechnienie kompleksowych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo i kontrolę robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń – European Association for ETICS (EAE). Od 2014 roku SSO organizuje Międzynarodową Konferencję ETICS, pierwsze w Polsce forum łączące środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń. W 2017 roku Stowarzyszenie było współorganizatorem i gospodarzem IV Europejskiego Forum ETICS w

Warszawie, cyklicznego spotkania branży firmowanego przez European Association for ETICS.
Więcej informacji: Systemyocieplen.pl, Twitter.com/SSO_ocieplenia, Konferencjaetics.com.pl.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
JGKG Warsztat Komunikacji
Reklama: