Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-10-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2006-10-18

W KSSE powstanie fabryka łopat do turbin wiatrowych

W KSSE powstanie fabryka łopat do turbin wiatrowych
W KSSE powstanie fabryka łopat do turbin wiatrowych
W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestuje firma EUROS Polska Sp. z o.o., która zamierza zbudować fabrykę łopat do turbin wiatrowych. Spółka z niemieckim kapitałem wyda 6,7 mln zł i zatrudni 90 osób.

EUROS zainwestuje na działce o pow. 3 ha na Polu Warszowice w Podstrefie Jastrzębsko-Żorskiej. Produkcja łopat do dużych turbin wiatrowych będzie prowadzona w oparciu o innowacyjną technologię.

Firma Euros GmbH została założona w 1996 roku w Berlinie, jako podmiot zajmujący się inżynierią i sprzedażą łopat do turbin wiatrowych. Pierwsze produkty Euros’a stanowiły łopaty do turbin o mocy od 600kW do 1MW, opracowane przez Politechnikę w Delft. W połowie 1998 roku powstał polski oddział zajmujący się produkcją.

W roku 2000 rozpoczęła się seryjna produkcja łopat. Na chwilę obecną Euros dostarcza swoje produkty do kontrahentów na całym świecie, dostosując ich konstrukcje do bieżących potrzeb branży.

(pk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
Puls Biznesu, Euros.de

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe