Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-11
Technologia ANC najlepszą receptą na hałas w pracy?
Maxipixel, CC0
Maxipixel, CC0

Hałas to bolączka wielu miejsc pracy. Utrudnia on koncentrację, obniża efektywność i powoduje dolegliwości fizyczne. Pomóc w rozwiązaniu tego problemu może technologia ANC, czyli Active Noise Cancelling. Słuchawki wyposażone w tę technologię wydają się doskonałym rozwiązaniem na przykład dla pracowników call center.

"To rozwiązane dla słuchawek - mówi Magdalena Wąsiewicz, Key Account Manager z firmy Plantronics - przeznaczonych do pracy w biurze, w głośnym środowisku. Pozwala wyciszyć niepożądane dźwięki, co pomaga w skoncentrowaniu się na wykonywaniu codziennych obowiązków."

ANC jest często mylone z całkowitym wyciszeniem, które gwarantują, np. wygłuszacze używane przez graczy e-sportowych lub pracowników budowlanych. Technologia ANC, dzięki logarytmom zainstalowanym w dodatkowych mikrofonach, wychwytuje dźwięki otoczenia i stara się je zniwelować, by zagwarantować najwyższy możliwy komfort pracy.

"Czasem klienci, którzy przychodzą zakupić słuchawki z ANC - dodaje Wąsiewicz - po ich założeniu, oczekują totalnej ciszy. Właśnie to odróżnia ANC od zwykłego pasywnego wyciszenia, które w dłuższym czasie, może mieć negatywne skutki zdrowotne. Algorytmy niwelują męczące bodźce z otoczenia, dzięki czemu bez problemów usłyszymy np. alarm przeciwpożarowy lub prośbę kolegi z biurka obok."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
benchmark.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :