Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-28
Szyszko: trzeba jak najszybciej zmniejszyć tempo wzrostu CO2 w atmosferze
Według Ministra Środowiska Polska odnosi sukcesy w redukcji emisji CO2
Według Ministra Środowiska Polska odnosi sukcesy w redukcji emisji CO2

Minister Środowiska wziął udział w odbywającym się 6-17 listopada 2017 r. w Bonn szczycie klimatycznym ONZ (COP23). Tematem rozmów były m.in. Porozumienie paryskie. Przedstawione przez niego stanowisko Polski zakłada "zmniejszanie koncentracji dwutlenku węgla poprzez jego pochłanianie przez lasy i glebę".

"Głównym celem Porozumienia paryskiego - mówił Szyszko - jest zmniejszenie tempa wzrostu koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze. Musimy to zrobić jak najszybciej, jak najtaniej i jak najbardziej efektywnie. Jedną z dróg do tego celu jest pochłanianie dwutlenku węgla z atmosfery przez żywe systemy, jak gleba i lasy."

Według MŚ, zmniejszanie koncentracji CO2 będzie się odbywało m.in. w ramach projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych. Koncepcja ta została opracowana przez Ministerstwo Środowiska we współpracy z Lasami Państwowymi.

"Dzięki koncepcji leśnych gospodarstw węglowych - ciągnął minister - możemy uzyskać postulowaną przez Porozumienie paryskie neutralność klimatyczną. Przedsięwzięcie to może być z powodzeniem stosowane na całym świecie. Dodatkowo, należy podkreślić, że dwutlenek węgla pochłaniany przez glebę przyczynia się do jej regeneracji. Dzięki temu poprawia się bioróżnorodność, zapobiegamy pustynnieniu oraz możemy skuteczniej walczyć z głodem."

Celem COP23 było przedstawienie propozycji pakietu implementacyjnego dla porozumienia paryskiego, który ma być ostatecznie przyjęty na przyszłorocznej sesji w Katowicach. Pozwoli to na stworzenie konkretnych strategii i przepisów, które pomogą w realizacji postanowień z Paryża. W sesji wzięło udział 23 tys. osób z 197 krajów. Gospodarzem COP23 jest Fidżi, które jednak ze względu na brak infrastruktury korzysta ze wsparcia niemieckiego Bonn.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
money.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także