Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-25   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-25
Szczeciński ZWiK otrzymał wyróżnienie w konkursie „Lider innowacji Smart City 2018”
Mat. pras.
Mat. pras.

Zgłoszony przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie projekt „Model hydrauliczny - narzędzie do zarządzania i optymalizacji pracy sieci wodociągowej" otrzymał wyróżnienie w konkursie „Lider innowacji Smart City 2018". Konkurs zorganizował szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o. Jego celem było wyłonienie najlepszego innowacyjnego projektu wpisującego się w „ideę inteligentnego miasta".

Model hydrauliczny powstał w ramach projektu „Czysta Odra w Szczecinie". Opracowanie modelu ma na celu odwzorowanie warunków pracy sieci za pomocą aplikacji komputerowej. Zadaniem modelu ma być pomoc przy racjonalnym zarządzaniu instalacjami wodociągowymi w zakresie regulacji przepływów i ciśnień, doboru średnic rurociągów, pracy pomp, zbiorników.

Model służy również szybszemu i bardziej precyzyjnemu wykrywaniu awarii, a także symulacji pracy sieci w sytuacjach awaryjnych. Pomaga również określać potrzeby remontowe i planować rozbudowę lub przebudowy sieci w celu przyłączania nowych odbiorców czy zmiany sposobu zasilania.

Do rywalizacji konkursowej mogły przystąpić wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki zależne w tym spółki prawa handlowego. 12 kwietnia nagrodę z rąk prezydenta Szczecina Piotra Krzystka odebrali - dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju Mariusz Patyk oraz Tomasz Ulatowski z ZWiK.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
zwik.szczecin.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :