Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-13
Sosnowiec walczy ze szczurami z kanalizacji [wideo]
Mat. pras.
Mat. pras.

Sosnowiec zainicjował kampanię „Gang Szczurzaków - STOP szczurom w kanalizacji miejskiej", która ma na celu uświadomienie ludzi, że wyrzucanie jedzenia do toalet zachęca szczury do zasiedlania miejskiej kanalizacji. Szczury zamieszkujące sieci kanalizacyjne przenoszą poważne choroby, a także niszczą samą sieć, narażając użytkowników na kosztowne prace remontowe.

Szczurzaki, to animowani bohaterowie (szczury) akcji, którzy mają wpłynąć na wyobraźnię, zwłaszcza najmłodszych sosnowiczan i sprawić, że zwrócą na problem uwagę dorosłym. Animowany film edukacyjny będzie wyświetlany w Sosnowcu przed każdym seansem filmowym. Ponadto wydrukowano ulotki, plakaty, które pojawią się w całym mieście, we wspólnotach mieszkaniowych, na klatkach schodowych, dotrą też do mieszkańców z rachunkami za wodę.

"Akcja ma charakter prewencyjny oraz edukacyjny - mówi Magdalena Pochwalska, prezes Sosnowieckich Wodociągów. Chcemy przestrzegać przed wyrzucaniem jedzenia do toalety, a tym samym uniemożliwić gryzoniom rozwój kolonii w sieciach kanalizacyjnych. Sosnowieckie Wodociągi S.A., mając na względzie problemy z jakimi borykają się miasta wychodzą naprzeciw zagrożeniu, informując swoich mieszkańców o tym, jak złe nawyki mogą szkodzić nam wszystkim."

Degradacja sieci kanalizacyjnej na skutek podgryzania łączeń rur przez szczury to zjawisko, z którym mierzą się zakłady komunalne z wielu miast. Konsekwencje są odczuwalne: nieszczelność sieci, skażenia gleby, jak również kosztowne i wymagające naprawy awarie.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
dziennikzachodni.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :