Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-11
Ścieki z kanału zatkanego deskami przedostały się do rzeki
Mat. pras.
Mat. pras.

Wrzucone przez kogoś do kanału deski spowodowały jego zatkanie i wydostanie się przez przelew burzowy części ścieków do rzeki Wilgi w Krakowie. Zator usuwały trzy wyposażone w sprzęt specjalistyczny brygady służb technicznych krakowskich wodociągów.

Wrzucone do kanału deski miały około 1,5 m długości. Spowodowały one spiętrzenie wody, które uruchomiło przelew burzowy. Uchroniło to posesje znajdujące się powyżej przelewu przed zalaniem ściekami bytowymi. Niestety nieczystości dostały się do rzeki Wilgi.

Akcja udrażniania kanału trwała dwie godziny. Następnie służby oczyściły koryto rzeki i okolice przelewu burzowego z części stałych, które wypłynęły razem ze ściekami.

Jak na ironię, krakowskie wodociągi rozpoczęły w 2016 roku kampanię „To się w ścieku nie mieści!" uświadamiającą krakowian co do konsekwencji wyrzucania do ścieków przedmiotów, dla których nie są one przeznaczone. Wyrzucanie do kanalizacji wszelkiego rodzaju odpadów stanowi realne zagrożenie dla sprawnego działania sieci kanalizacyjnej, a w konsekwencji środowiska.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
wodociagi.krakow.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :