Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-03-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-03-09
Rozporządzenie taryfowe ogłoszone wraz z poprawkami IGWP
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

2 marca w Dzienniku Ustaw ogłoszone zostało Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 27 lutego 2018 r. w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryfy oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Ostatecznie w dokumencie uwzględniono większość uwag zgłoszonych przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie".

Ostateczna treść Rozporządzenia uwzględnia istotny postulat, o którego uwzględnienie zabiegała IGWP, dotyczący możliwości ujmowania amortyzacji w całości, niezależnie od źródeł finansowania środka trwałego. Uzgodnienia trwały do samego końca prac nad ostateczną treścią przepisów Rozporządzenia.

Uwzględnienie większości uwag zgłoszonych przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie" w szczególności, możliwości kalkulacji w taryfie odpisów amortyzacyjnych odpowiadających otrzymanym przez podmiot środkom z dotacji lub subwencji, to niewątpliwie sukces IGWP. Jak przyznała Izba, w trakcie spotkań z przedstawicielami MGMiŻŚ mogła liczyć na aktywne wsparcie ze strony Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Rozporządzenie, które można przeczytać pod tym linkiem, wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
igwp.org.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: