Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-06-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2013-06-23

Nowa fabryka łopat dla wiatraków energetycznych

Euros zwiększył pięciokrotnie swoje moce produkcyjne w Polsce.
Euros zwiększył pięciokrotnie swoje moce produkcyjne w Polsce.

Na Śląsku otwarto rozbudowaną fabrykę łopat dla wiatraków energetycznych. Należy ona do niemieckiej spółki Euros. Wybudowanie i wyposażenie fabryki kosztowało niemal 43 mln zł.

W Warszowicach w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otwarto rozbudowaną fabrykę łopat do lądowych elektrowni wiatrowych. Zakład należy do niemieckiej spółki Euros. - Nowa siedziba zakładu oferuje ponad 14000m² powierzchni produkcyjnej, dostępność urządzeń najnowocześniejszej technologii oraz pracę zgodną z najwyższymi normami ekologicznymi. W przyszłości w hali rozpocznie się seryjna produkcja łopat śmigieł typu EU116 i EU120 do lądowych elektrowni wiatrowych klasy 3 MW – wyjaśnia Euros. Budowa i wyposażenie fabryki kosztowały niemal 43 mln zł. - Po zakończeniu tej inwestycji planujemy budowę kolejnych form i modeli do produkcji śmigieł. Produkcja masowa będzie wiązała się z koniecznością budowy nowej hali do malowania łopat, do obróbki finalnej. Docelowo zatrudnienie znajdzie tutaj ok. 300 osób – mówiła w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Katarzyna Schwarz z Euros.

Produkcja pierwszych łopat EU116 o 56 metrów i wadze 15 ton ma ruszyć w Warszowicach jeszcze w lipcu tego roku. Produkcja w tej śląskiej fabryce będzie przeznaczona na rynek europejski (główni odbiorcy są z Niemiec i Finlandii). - Nasze łopaty już teraz kręcą się w wiatrakach prawie na całym świecie, od Szwecji, Finlandii i Estonii przez Niemcy, Włochy, Francję, aż po Japonię, Stany Zjednoczone i Argentynę. Niestety jeszcze nie w Polsce i mamy wielką nadzieję, że to się zmieni. Udział w polskim rynku energetyki wiatrowej jest jednym z naszych strategicznych celów - zaznaczyła Katarzyna Schwarz w rozmowie z Newserią. Polski oddział niemieckiego Euros jest również zaangażowany w projekt budowy wiatraków dla morskich farm wiatrowych. Projekt jest realizowany w Sassnitz na wyspie Rugia. Powstają tam ponad 80-metrowe łopaty do wiatraków morskich o mocy do 7 MW. Formy do ich wytworzenia powstały natomiast w Warszowicach.

(Bar)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
euros.de/ newseria.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe