Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-01-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-12
Neon warszawskiej kranówki świeci nad Wisłą
„Rok Rzeki Wisły” upamiętnia 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu
„Rok Rzeki Wisły” upamiętnia 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu

Nad Wisłą przy bulwarze Jana Karskiego stanął neon promujący warszawską kranówkę. Ma ponad trzy metry wysokości i 11 metrów długości, a świecił będzie do początku lutego 2018 r. Jest to element akcji „Warszawska kranówka – Naturalnie TAK :)" zachęcającej do picia wody z kranu oraz zdrowego trybu życia, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Neon warszawskiej kranówki to także zwieńczenie wyjątkowej inicjatywy, jaką jest „Rok Rzeki Wisły". Dodatkowo przez cały okres świąteczno-noworoczny w trakcie spacerów można podziwiać iluminację na studni „Gruba Kaśka".

Warszawskie wodociągi podejmują liczne inicjatywy mające na celu promowanie warszawskiej wody. Jedną z nich jest program montażu źródełek z warszawską kranówką w stołecznych szkołach. W całym mieście jest ich już ponad 200. Od połowy września 2017 r. warszawskiej kranówki można się napić także na Lotnisku Chopina.

Ponadto warszawską kranówką częstowani byli uczestnicy imprez takich jak Bieg Powstania Warszawskiego czy na pokazach w Multimedialnym Parku Fontann. Łącznie w 2017 r. MPWiK rozdało ponad 180 tys. kubeczków z zimną wodą.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
www.mpwik.com.pl

Komentarze (1)

 • kasia

  2018-01-19 07:22

  a ja myślałam że tam jest jakieś ujęcie warszawskiej kranówki, bo przydałoby się na pewno zwłaszcza latem , w każdym razie mam nawet fotkę przy tym neonie, fajny pomysł :)

  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :