Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-15
Lublin i Mława nagrodzone w konkursie ECO-MIASTO w kategorii gospodarka wodna
Mat. pras.
Mat. pras.

ECO-MIASTO to konkurs organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce. Do konkursu w tym roku zgłosiło się 46 miast, które rywalizowały o laury w pięciu kategoriach. Jedną z nich była gospodarka wodna. W kategorii tej zwyciężył Lublin oraz Mława.

Lublin został nagrodzony w kategorii „Gospodarka wodna", jako miasto powyżej 100 tys. mieszkańców. Jury doceniło działania miasta na rzecz podnoszenia świadomości mieszkańców w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych, w tym za zachęcanie do picia „kranówki", do oszczędzania wody, wykorzystania wód deszczowych oraz do podłączania się do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.

Mława otrzymała nagrodę jako miasto poniżej 100 tys. mieszkańców. Miasto zostało docenione za m.in. wybudowanie oczyszczalni ścieków w formule partnerstwa publiczno-prywatnego oraz intensywną rozbudowę sieci kanalizacyjnej i promowanie przyłączeń do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.

Ponadto w kategorii "gospodarka wodna" jury przyznało dwa wyróżnienia. Za wdrożenie międzynarodowego systemu zapewnienia bezpieczeństwa wody oraz za ciągłe działania na rzecz ograniczenia strat wody wyróżniono Bielsko-Białą. Drugie wyróżnienie otrzymał Krasnystaw za wprowadzenie na obszarze miasta terenowych kontroli wywozu nieczystości ciekłych oraz za niski poziom strat wody i planowane kolejne działania na rzecz ograniczania tych strat.

Na program ECO-MIASTO oprócz konkursu dla miast składają się też Międzynarodowa Konferencja Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 oraz projekt edukacyjny dla szkół „Zakręceni w przestrzeni". Organizatorami projektu ECO-MIASTO są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
mpwik.lublin.pl, eco-miasto.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :