Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-28
Lekcja o wodzie GPW: nie dość, że największa, to jeszcze rekordowa
Mat. pras.
Mat. pras.

24 i 25 października Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów zorganizowało w Centrum Targowym EXPO w Sosnowcu kolejną największą w Polsce lekcja o wodzie. Tegoroczna edycja cieszyła się rekordową frekwencją - w wydarzeniu wzięło udział 1600 dzieci i młodzieży z kilkunastu szkół województwa śląskiego.

Głównym jej hasłem tegorocznej lekcji było: „Woda nasz skarb". Każdy z uczniów podążając specjalnym labiryntem wiedzy mógł przekonać się jaką drogę pokonuje kropla wody aby z rzeki znaleźć się w naszych kranach. Interaktywne prezentacje dotyczyły wszystkich dziedzin naszego życia, w których woda jest niezbędna.

Na kolejnych stanowiskach można było samodzielnie przeprowadzać chemiczne eksperymenty lub zapoznać się z działaniem kolumny filtracyjnej. Ratownicy z WOPR-u oraz policjanci z oddziału prewencji uczyli niemal każdego uczestnika lekcji jak ratować ludzi, którzy stali się ofiarami wypadków nad wodą.

Ekspozycja gospodarstwa rybackiego GPW była oblegana przez młodzież, a kierownik Rybaczówki Łukasz Pszczeliński prezentował żywe drapieżniki przywiezione prosto z Jeziora Goczałkowickiego i opowiadał o ich wyjątkowej roli w oczyszczaniu wody do picia.

Katowickie i sosnowieckie wodociągi zaprezentowały techniki badania jakości wody oraz funkcjonowania nowoczesnej oczyszczalnia ścieków, a siemianowickie wodociągi w specjalnych pokazach w 3D zadziwiły filmem o życiu podwodnym.

W sumie do dyspozycji uczestników było 1000 m2 wypełnionych atrakcjami. Tegoroczna lekcja okazała się okazała się strzałem w dziesiątkę i niełatwo będzie ją przebić w kolejnych latach.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
gpw.katowice.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :