Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-06-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-06-12
Kieleckie wodociągi zostały mecenasem młodych żeglarzy
Mat. pras.
Mat. pras.

13 maja Wodociągi Kieleckie podpisały umowę o wsparciu przez Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce". Na dokumencie podpisali się Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich, oraz prezes klubu Andrzej Kosmala i wiceprezes Mariusz Nadrzewia.

"Wspieramy młodych żeglarzy - powiedział podczas uroczystego podpisania umowy, które odbyło się nad zalewem Henryk Milcarz - bo pomagamy wszelkim inicjatywom, które wiążą się z wodą. Pamiętam, jak kielecki zalew był takim centrum rozrywkowym, odpoczywało tu wiele osób. Chciałbym, aby to miejsce znowu żyło, a pomaga w tym między innymi klub Zalew Kielce."

Wodociągi Kieleckie wspierają inicjatywy wiążące się z wykorzystaniem wody, m.in. do rekreacji, wypoczynku i sportu, szczególnie przez dzieci i młodzież. UKS „Zalew Kielce" zajmuje się organizacją szkoleń żeglarskich na łodziach klasy Optymist i Laser, Lekcje Żeglarskie w szkołach i placówkach edukacyjnych oraz biorąc udział w regatach na terenie całego kraju.

Najważniejsze sukcesy sportowe klubu to IX miejsce w Mistrzostwach Polski Laser 4.7 U16 2017 r. (Natalia Borusińska, 2017), powołanie do Kadry Narodowej w lasie Laser 4.7 U16 2016 r. (Natalia Borusińska), I miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie Laser 4.7 U16 2014 r. (Hubert Kasiak), II miejsce w Meczowych Mistrzostw Polski Laser Radial 2008 r. (Marcin Pacanowski), 14 medali Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików od 2005 roku, w tym pięć złotych.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
wod-kiel.com.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :