Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-01-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-01-23
Jak zadbać o środowisko
Jak_zadbać_o_środowisko.png
Jak_zadbać_o_środowisko.png

Jak zadbać o środowisko

Środowisko to wszystko, co tworzy nasze otoczenie i wpływa na naszą zdolność do życia na ziemi - powietrze, którym oddychamy, wodę pokrywającą większość powierzchni ziemi, rośliny i zwierzęta wokół nas i wiele więcej.
Nie jest tajemnicą, że ludzie są głównym czynnikiem, negatywnie oddziaływującym na środowisko - to my powodujemy zanieczyszczenie powietrza, wylesianie i inne problemy, które są niebezpieczne zarówno dla Ziemi, jak i dla nas samych. Jak więc zadbać o środowisko? W większości przypadków wystarczy "odrobinę" zmienić swoje nawyki – to dobry początek.

Zmiana klimatu? Globalne ocieplenie?

Z każdym kolejnym rokiem, zmiany klimatu są coraz bardziej widoczne. Ze względu na wzrost temperatur, duża część lodowców zaczyna topnieć, a oceany rosną w przyspieszającym tempie. Jeśli nie ograniczymy emisji gazów cieplarnianych, czekają Nas problemy.

Skąd wiemy, że ludzie są odpowiedzialni za wzrost poziomu dwutlenku węgla?

Ciężkie dowody, w tym badania wykorzystujące radioaktywność w celu odróżnienia emisji przemysłowych od emisji naturalnych, pokazują, że nadmierny wzrost dwutlenku węgla, jest konsekwencją działalności człowieka. Naukowcy twierdzą, że ludzie pompują gaz w powietrze znacznie szybciej niż kiedykolwiek dotąd.
Przyczyną ocieplenia klimatu teoretycznie mogą być czynniki naturalne, jednak naukowcy uważnie przyjrzeli się naturalnym czynnikom, o których wiadomo, że mają wpływ na temperaturę planetarną i stwierdzili, że nie zmieniają się one w wystarczającym stopniu. Ocieplenie postępuje niezwykle szybko i niestety nie da się tego faktu wyjaśnić inaczej, jak szkodliwym wpływem człowieka na środowisko.

Nieposzanowanie środowiska coraz bardziej utrudnia Nam życie

Smutna rzeczywistość jest taka, że ludzie już teraz odczuwają skutki złego stanu środowiska. Ze względu na wzrost poziomu oceanów, na świecie mamy ogromne problemy z tsunami i zalaniami towarzyszącymi huraganom - nie byłoby takiej sytuacji w przypadku stabilnego klimatu. Dziesiątki tysięcy ludzi umiera także w falach upałów, które pogłębiły globalne ocieplenie.
Naukowcy opublikowali mocne dowody na to, że ocieplenie klimatu sprawia, że fale upałów są częstsze i bardziej intensywne. Powoduje to również większe opady deszczu, a powodzie są coraz częściej występującym zjawiskiem. Globalne ocieplenie nasiliło susze i znaczny wzrost temperatur w regionach nie tylko Polski, ale całej Europy.

Poprawa stanu środowiska i spadek globalnego ocieplenia - czy to możliwe?

Spadek tempa globalnego ocieplenia jest możliwy tylko w sytuacji, kiedy emisje gazów przez człowieka zostaną rygorystycznie zmniejszone – najlepszym wyjściem będzie spadek ich wartości do zera.
Dobrą wiadomością jest to, że obecnie wartości emisji gazów i negatywne sposoby oddziaływania człowieka na środowisko w wielu krajach spadają, w wyniku wdrażania w życie programów takich jak normy zużycia paliwa dla samochodów, bardziej rygorystyczne przepisy budowlane i limity emisji zanieczyszczeń. Chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź https://pechy.pl/.

Eksperci twierdzą, że przemiany energetyczne muszą drastycznie przyspieszyć i zmienić się w pozytywnie oddziaływujące na środowisko, aby powstrzymać najpoważniejsze skutki zmiany klimatu i odbudować środowisko.

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Źródło:
Linkhouse.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także