Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Komunikat firmowy
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-09-14   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-14

InnoEnergy ogłasza datę zamknięcia rundy inwestycyjnej 2017

InnoEnergy
InnoEnergy

Firma InnoEnergy, europejski generator innowacji w sektorze zrównoważonej energii, ogłosiła dziś datę zamknięcia naboru wniosków do rundy inwestycyjnej 2017, której celem jest wspieranie i wdrażanie rewolucyjnych rozwiązań z zakresu czystej energii. Twórcy czystych technologii pragnący pozyskać inwestora przed końcem roku powinni złożyć wniosek do 23 października, aby otrzymać wymagane wsparcie na czas.

Runda inwestycyjna 2017 jest najbardziej udanym przedsięwzięciem InnoEnergy do tej pory. W tym roku firma InnoEnergy zainwestowała już 23,5 miliona euro w projekty z ośmiu różnych obszarów technologicznych z całej Europy. Oznacza to, że łączna kwota zobowiązań finansowych powziętych przez firmę od uruchomienia rundy inwestycyjnej w 2011 roku osiągnęła 170,5 miliona euro – co przekłada się na przewidywaną wielkość sprzedaży na poziomie 3 miliarda euro.

Tegoroczne fundusze rozdzielono między 144 partnerów projektowych – reprezentujących ponad jedną trzecią z 323 relacji partnerskich zbudowanych przez InnoEnergy do tej pory.

252 z nich związanych jest z przemysłem, 130 reprezentuje MŚP, a 142 to naukowcy. Co więcej, firma InnoEnergy wsparła 12 nowych projektów i usług, co daje razem 90 realizacji.

- Naszą misją jest zapewnienie twórcom innowacyjnych rozwiązań z obszaru zrównoważonej energii, elastycznych i dopasowanych do ich potrzeb źródeł funduszy, których potrzebują, żeby rozwijać się i osiągać sukces – ostatecznie budując już dziś przyszłość opartą na czystej energii. Trwały sukces naszych rund inwestycyjnych pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze - mówi Diego Pavia, CEO firmy InnoEnergy.

Do rundy inwestycyjnej można zgłaszać wypróbowane europejskie koncepcje technologiczne, które pomogą zmienić przyszłość przemysłu energetycznego. Poprzez oferowanie funduszy i budowanie relacji pomiędzy wybranymi wnioskodawcami a siecią ekspertów branżowych InnoEnergy, inicjatywa ta pomaga innowatorom radzić sobie z wyzwaniami napotykanymi w procesie komercjalizacji technologii i przyspieszać proces rozwoju innowacji.

- Nasze wsparcie zdecydowanie wykracza poza obszar finansowy. Jesteśmy jedyną organizacją oferującą kompleksowe usługi wsparcia – od marketingu, przez strategię biznesową i dużo więcej, wzbogacone o pomoc mentorską ponad 300 partnerów z naszej sieci oraz zapewniające otwarty ekosystem innowacji. Firma InnoEnergy z dumą przejmuje funkcję drugiego pilota, nawigującego europejskich liderów w zakresie czystej technologii przez proces komercjalizacji - kontynuuje Pavia.

Przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się więcej o rundzie inwestycyjnej, w tym o procesie składania wniosków, korzystając z tego linku.

(gz)

Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
Źródło:
innogy Polska Spółka Akcyjna

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe