Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-08-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-07

GPW edukuje śląską młodzież: 300 H20 Lubię to!

Akcja została dofinansowana z WFOŚiGW w Katowicach
Akcja została dofinansowana z WFOŚiGW w Katowicach

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów prowadzi szeroko zakrojoną akcję edukacyjną "300 H20 lubię to!". Rozpoczęło się od lekcji o wodzie w Teatrze Śląskim, w której wzięło udział ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych gimnazjów i liceów z Katowic, Mysłowic oraz Piekar Śląskich. W trakcie kampanii odbędzie się wiele ciekawych warsztatów i wycieczek do obiektów GPW, prelekcji ekspertów, pikników i ekologicznych plenerów fotograficznych.

Akcja „300 H20 Lubię to!" adresowana jest do młodzieży ze wszystkich szkół województwa śląskiego, choć jej pierwszymi i głównymi bohaterami są uczniowie ze szkół objętych patronatem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Kampania rozpoczęła się 20 czerwca i potrwa 4 miesiące.

Lekcja o wodzie składała się z części merytorycznej w formie wykładów połączonych z konkursami a także z warsztatów, podczas których uczniowie brali udział w ciekawych eksperymentach i zajęciach interaktywnych. W trakcie spotkania odbywały się też warsztaty dziennikarskie dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich.

"Kampania nasza - mówi prezes GPW Łukasz Czopik- to okazja, aby, przez prowadzoną niekonwencjonalnymi metodami, edukacją zwrócić uwagę na preferowanie ekologicznych i ekonomicznych zasad gospodarowania wodą. Woda powinna być traktowana jako cenny surowiec, a nie jak towar podlegający prawom rynku. Tym istotniejsza jest zmiana świadomości ekologicznej młodych mieszkańców regionu i codziennych zachowań uczniów oraz ich opiekunów na bardziej ekologiczne."

Powstać ma także specjalna strona internetowa stanowiąca kompendium wiedzy o roli wody w przyrodzie. Witryna będzie informować o aktualnościach związanych z realizacją projektu, szkoleniach, warsztatach, prelekcjach, przebiegu olimpiady oraz prezentować w formie cyfrowej pomoce dydaktyczne dla szkół w postaci wydawnictw i filmów.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
gpw.katowice.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe