Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-15
Fontanna w krakowskim Parku Lotników już po pierwszych próbach
Mat. pras.
Mat. pras.

Wodociągi Miasta Krakowa podjęły się w maju budowy nowej fontanny w Parku Lotników Polskich. Projekt ten jest częścią akcji rewitalizacji krakowskich parków. Teraz fontanna jest już po próbnym rozruchu, który miał miejsce 1 października i zakończył się sukcesem.

Fontanna składa się z trzech niecek wodnych położonych na różnych poziomach. Cała kompozycja powiązana jest z układem placu. Utwardzona nawierzchnia płynnie przechodzi w zielone trawniki i rabaty. Użyte przez architekta płyty kamienne dają efekt płaszczyzn, pomiędzy którymi przelewa się woda tworząc kompozycję kaskad. Wielopoziomowa fontanna po uruchomieniu skutecznie przesłoni widok na ulicę, oddzielając osoby wypoczywające w parku od ulicznego zgiełku.

W ramach testów niecki napełniono wodą, a urządzenia sterujące przepływem wody zaprogramowano cyfrowo. Sprawdzono kolorowe oświetlenie ledowe i uruchomiono system uzdatniania wody. Stwierdzono, że wszystkie urządzenia działają bez zakłóceń. Oficjalne otwarcie fontanny powinno nastąpić niebawem.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
wodociagi.krakow.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :