Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Komunikat firmowy
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-09-04   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-04

EMPOL inwestuje w nowoczesny park maszynowy

EMPOL pojazdy śmieciarki
EMPOL pojazdy śmieciarki

Spółka kładzie ogromny nacisk na wysokie standardy dotyczące parku maszynowego – powiedział Jerzy Piotrowski, Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych EMPOL Sp z o.o. Firma posiada kilkadziesiąt wysokiej jakości pojazdów przystosowanych do zbiórki odpadów komunalnych. Sprzęt ten obsługuje gminy i miasta w których za wywóz odpadów komunalnych odpowiada P.U.K. EMPOL.

EMPOL inwestuje w nowoczesny park maszynowy

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL już od 20 lat specjalizuje się w transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych. Firma od początku działalności inwestuje w nowoczesny park maszynowy. Należące do firmy śmieciarki to charakteryzujące się wysokim poziomem technicznym, przy jednoczesnej gwarantowanej najwyższej jakości wykonania i niezawodności działania, pojazdy spełniające europejskie standardy emisji spalin (EURO 6). Na dzień dzisiejszy firma posiada kilkadziesiąt 2 i 3 osiowych śmieciarek, pojazdy skrzyniowe do oraz powyżej 3,5 t, Hakowce oraz HDS-y.

Nowoczesne pojazdy

Gospodarka odpadami komunalnymi to obecnie nowoczesna branża korzystająca z technologii najwyższej jakości. Pojazdy EMPOLU wyposażone są m.in. w zabudowę skrzyniową z urządzeniem załadowczo tylnym, przeznaczonym do zbierania stałych odpadów komunalnych gromadzonych w pojemnikach, surowców wtórnych i odpadów. Śmieciarki posiadają również tylne urządzenie załadowcze uniwersalne, dostosowane do opróżniania pojemników 80 do 1100 litrów (z półokrągłą i płaską klapą), składane ramiona do opróżniania pojemników o pojemności 1100 litrów oraz układ do uwalniania zakleszczonych przedmiotów.

W wyposażeniu samochodów znajduje się również system monitoringu GPS, który pozwala łatwo weryfikować w jakim rejonie obecnie znajduje się pojazd. Dzięki dwóm kamerom z przodu i jednej z tyłu możliwe jest odtworzenie zapisu przejazdu.

- Jest to bardzo pomocne w sytuacjach, gdy pojawiają się wątpliwości, w kwestii odbioru odpadów komunalnych. Co więcej, system monitoringu jest istotny ze względu na restrykcyjne przepisy prawa, które obligują dysponenta oraz odbiorcę odpadów do jasnego i czytelnego zidentyfikowania gdzie odpad komunalny trafia.

Warto wspomnieć, że każdy samochód wyposażony jest w tablet ze specjalnym oprogramowaniem pozwalającym na bieżące ewidencjonowanie odpadów odbieranych z poszczególnych posesji – wyjaśnia Jerzy Piotrowski. Śmieciarki posiadają także zamontowany system monitorowania paliwa z sondą paliwa i przeprowadzoną kalibracją sondy.

Ekologicznie i bezpiecznie

Pojazdy spełniające normy ekologiczne to bezpieczeństwo zarówno dla środowiska, jak i komfort pracy dla osób zatrudnionych. - Samochody ze zmieszanymi odpadami komunalnymi zamykane są hermetycznie, a każdy pojazd posiada specjalne zabezpieczenia już podczas załadunku. To właśnie przy ich zamykaniu gruba uszczelka zapobiega przedostawaniu się na zewnątrz płynów i nieprzyjemnych woni. Sytuacja zmienia się gdy chodzi o odpady selektywne i wielkogabarytowe, które takich zabezpieczeń nie potrzebują – mówi J. Piotrowski.

Ważnym elementem jest także dbałość o higienę pojazdów. - Śmieciarki regularnie są myte i dezynfekowane specjalnymi detergentami, spełniającymi wymogi ochrony środowiska oraz posiadającymi ekologiczne certyfikaty. Zapobiega to przede wszystkim rozprzestrzenianiu się bakterii oraz zapewnia odpowiednie warunki pracy naszym pracownikom – dodaje na koniec Jerzy Piotrowski, Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o.

(gz)

Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
Źródło:
Adventure Media

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe