Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Komunikat firmowy
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-05-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-06

Ekologiczna i energooszczędna inwestycja w Krakowie

Klimaty
Klimaty

Kilka razy mniejsze koszty ogrzewania, czyste powietrze we wnętrzach bez specjalnych oczyszczaczy i niemal zerowy wpływ na środowisko naturalne. Takie będą energooszczędne i ekologiczne apartamenty „Klimaty", które powstają w Krakowie.

Największym atutem inwestycji jest ekologia i wysoka energooszczędność. Trzy kameralne budynki spełniają standard energooszczędności NF-40, ich roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię wynosi tylko 27,5 kWh/m². Całkowity koszt ogrzewania jednego apartamentu szacuje się więc poziomie 450 zł rocznie. To ewenement możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii wykorzystania odnawialnych źródeł energii – pomp ciepła.

„Jako jedyne w Krakowie i jedno z pierwszych w Polsce osiedle „Klimaty" wykorzystuje pompy ciepła do wyłącznego ogrzewania i chłodzenia wszystkich pomieszczeń oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pozwala to w radykalny sposób zmniejszyć koszty eksploatacji i przyczynia się do istotnej nie tylko w Krakowie kwestii ochrony środowiska" – wyjaśnia jeden z inwestorów Marcin Osikowski.

W budynkach zastosowano system wentylacji mechanicznej powietrza z odzyskiem ciepła – czyli tzw. system rekuperacji. Wspiera on energooszczędność, a jednocześnie chroni mieszkańców przed skutkami miejskiego smogu. Zamiast klasycznych grzejników wykorzystuje się tutaj bardziej energooszczędne i zdrowsze sufitowe maty kapilarne, tworzące system promiennikowego ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Przestrzeń jest całkowicie oddzielona od ruchu drogowego, wszystkie samochody parkowane będą wyłącznie w dużym podziemnym garażu, w którym przewidziano stanowisko do ładowania baterii samochodów elektrycznych i hybrydowych. Głównym atutem inwestycji jest wszechobecna zieleń. W celu nawadniania roślin zbudowany został system zbierania wody opadowej, przewidziano też pokrycie części tarasów matami zasobnikowymi zatrzymującymi wodę deszczową.

„Osiedle „Klimaty" zostało zaprojektowane tak, by dać mieszkańcom poczucie komfortu i codziennego obcowania z przyrodą. Ułatwiają to wielkie okna z widokiem na drzewa, dachowe tarasy, odizolowanie od jakiegokolwiek ruchu drogowego oraz zastosowanie przede wszystkim naturalnych materiałów wykończeniowych – jak szkło, sezonowane drewno, ceramika, czy granitowe płyty" – mówi architekt Zbigniew Śnieżek ze studia Id-Biuro Projektów S.C., autor projektu.

Jako jedna z pierwszych tego typu inwestycji w Polsce, osiedle „Klimaty" wytyczają nowe trendy w przyjaznym dla środowiska budownictwie wielorodzinnym. Szkopuł w tym, że obok ekologii i energooszczędności, wykorzystane na osiedlu „Klimaty" rozwiązania cechuje też... ekskluzywność. Niestety, zastosowane tutaj technologie – jak choćby pompy ciepła, nie są powszechne w budownictwie wielorodzinnym. Co więcej, tylko ułamek osób rozważających dziś kupno mieszkania dostrzega zalety 3-metrowej przestrzeni od podłogi do sufitu, wielkich okien, ścian wykonanych z bloczków ceramicznych, wysokiej dźwiękoszczelności, czy systemu oczyszczającego powietrze we wnętrzach.

Kupującym często brakuje świadomości. Rynek zaś rządzony jest przez deweloperów, którzy dbając jedynie o swój zysk, powszechnie wykorzystują do budowy najtańsze materiały, tymczasowe rozwiązania i szczelnie zabudowują każdy skrawek zieleni. Osiedle „Klimaty" w Krakowie jest dowodem na to, że może być inaczej. Niestety, większe zmiany w standardach realizacji budownictwa wielorodzinnego mogą nastąpić jedynie po rozbudzeniu się świadomości klientów.

Więcej na: http://apartamenty-klimaty.pl/

(gz)

Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
Źródło:
communication

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe