Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy szkoleń Ostatnia aktualizacja: 2014-08-28

Powrót do kalendarium
VII Forum Liderów Ochrony Środowiska

Efektywna gospodarka odpadami produkcyjnymi w przedsiębiorstwie – technologie recyklingu i odzysku odpadów poprodukcyjnych.

Koszt szkolenia:
65,00 zł netto
Czas trwania:
1 dzień
Najbliższy termin:
Nie został okreslony

Zapraszamy na VII Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się 15 października br. na terenie zakładu General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Gliwicach przy ulicy Adama Opla 1.

Tematem VII Forum będzie efektywna gospodarka odpadami produkcyjnymi w przedsiębiorstwie – technologie recyklingu i odzysku odpadów poprodukcyjnych.

Tym razem spotkanie będzie składało się z wykładu oraz wizyty studyjnej mającej na celu przegląd systemu gospodarowania odpadami przemysłowymi na terenie fabryki Opla w Gliwicach.

Odpady generowane w wyniku procesów technologicznych są jednym z najważniejszych zagadnień ochrony środowiska, nierozerwalnie związanym z działalnością produkcyjną. Problem gospodarowania odpadami dotyczy każdego przedsiębiorstwa czy zakładu produkcyjnego i wciąż stanowi ogromne wyzwanie.

W ostatnich latach ilość odpadów przemysłowych w Polsce znacząco spadła, ale nadal stanowią one ponad 90% wszystkich produktów ubocznych. Składowanie odpadów jest najmniej korzystną dla środowiska formą unieszkodliwiania odpadów. Dlatego przepisy prawne w tym zakresie nakazują, by w pierwszej kolejności poszukiwać możliwości odzysku lub recyklingu odpadów. Dzięki nowoczesnym technologiom coraz więcej odpadów przemysłowych udaje się wykorzystać ponownie, jednak nadal wiele przedsiębiorstw nie wprowadziło właściwego systemu zarządzania odpadami.

Dzięki temu, że w Forum Liderów Ochrony Środowiska biorą udział praktycy i specjaliści w zakresie ochrony środowiska jest ono doskonałą okazją do zapoznania się z metodami efektywnego gospodarowania odpadami wykorzystywanymi w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, a także omówienia problemów w zakresie zarządzania odpadami z jakimi na co dzień spotykają się uczestnicy Forum.

Ideą naszych spotkań jest propagowanie proekologicznego rozwoju działalności przemysłowej. Formuła Forum to darmowe i niezobowiązujące dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami w gronie specjalistów ds. ochrony środowiska. Globalnym celem FLOŚ jest wymiana doświadczeń, w celu efektywnego ograniczania wpływu na środowisko działalności przemysłowej. Jednocześnie jest to świetna okazja do propagowania własnych osiągnięć w ramach omawianych zagadnień istotnych z punktu widzenia odpowiedzialnego zarządzania. Żywy przykład jest najlepszą zachętą do wdrażania podobnych rozwiązań u innych.

Więcej informacji na temat VII Forum Liderów Ochrony Środowiska można uzyskać pod nr tel.: +48 32 32 63 008 lub e-mail: flos@teamprevent.com.

 

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 13 października br.:

tel.:+ 48 32 73 38 218

e-mail: flos@teamprevent.com

Najbliższe terminy tego szkolenia

Obecnie nie ma wyznaczonych terminów tego wydarzenia. Jesteś zainteresowany tym tematem? Skontaktuj się z firmą

Organizator

Team Prevent Poland Sp. z o.o.

Adres: ul. Batorego 19, 43-200 Pszczyna
Nr telefonu: 32 32 63 008 Pokaż numer

Przy kontakcie powołaj się na portal srodowisko.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...