Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-03-12
Kompleksowe czyszczenie dopalaczy termicznych RTO

MGBS o redukcji LZO

Spółka MGBS świadczy kompleksowe usługi w zakresie czyszczenia dopalaczy termicznych RTO. Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zespół odpowiednio wykwalifikowanych ekspertów zapewnia indywidualne, rzetelne oraz zaangażowane podejście do zleceń. Gwarantujemy profesjonalną i terminową realizację usług w konkurencyjnych cenach. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami pozwalającymi nam na sprawne oraz szybkie wykonanie każdej pracy.
Dzięki naszej wiedzy, umiejętnościom oraz innowacyjnemu sprzętowi, jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym, nawet niestandardowym zadaniom. Wszystkie usługi w zakresie czyszczenia złóż ceramicznych realizujemy w bezpieczny sposób, przestrzegając przy tym przepisów ochrony środowiska. Dbamy o właściwe zabezpieczenie terenu wokół wykonywanych prac, a także o prawidłową ochronę pracowników.


 Profesjonalna regeneracja złoża ceramicznego
Poza czyszczeniem, w zakres naszych usług wchodzi również profesjonalna konserwacja oraz – w przypadku takiego zapotrzebowania – wymiana złoża ceramicznego.

 

Przed przystąpieniem do jej realizacji, nasi specjaliści dokonują wstępnej oceny stanu złoża. Technicy określają, w jakim stopniu możemy zregenerować złoże ceramiczne, a także jakie innego rodzaju prace możemy wykonać, aby zwiększyć sprawność oraz wydajność sprzętu. Po realizacji zlecenia, opracowujemy kompleksowy raport przedstawiający zakres wykonanych czynności i obecny stan złoża. Ponadto przedstawiamy w nim fachowe zalecenia dotyczące właściwej obsługi urządzenia, skutkującej jego niezawodnością oraz długotrwałą funkcjonalnością.

 

Autorska maszyna do czyszczenia złoża ceramicznego RTO
Aby w pełni sprostać wymaganiom klientów, zaprojektowaliśmy, a następnie zbudowaliśmy w pełni autorską maszynę do czyszczenia złoża ceramicznego RTO. Pozwala ono na bardzo precyzyjne oraz sprawne czyszczenie złoża ceramicznego.

 

Dodatkowym wyposażeniem tego urządzenia jest maszyna do usuwania siodełek ceramicznych. Usługa jest bezpieczna, nieinwazyjna dla samego złoża, jak i dla otoczenia, w którym przebiegają prace.
Wykorzystanie naszej maszyny przynosi znakomite rezultaty. Sprzęt umożliwia wyczyszczenie złoża ceramicznego nawet w 95%. Urządzenie gwarantuje sprawną i przede wszystkim skuteczną pracę. Łączy w sobie metody oczyszczania ciśnieniowego oraz strumieniowego.
Najpierw całość czyści się strumieniowo z wykorzystaniem gazu, a następnie zabrudzenie jest przenoszone do urządzenia zbiorczego, gdzie ulega filtracji z rozdzieleniem na drobne oraz grube płyty. W wyniku tego procesu kanaliki w kostce ceramicznej są skrupulatnie oczyszczone, co wiąże się ze swobodnym przepływem gazu. Zastosowanie maszyny pozwala też na znaczne skrócenie (w porównaniu z działaniami konkurencyjnych firm) czasu trwania usługi czyszczenia, dzięki czemu złoże ceramiczne bardzo szybko jest gotowe do powtórnej eksploatacji.

 

Czysty dopalacz termiczny RTO – dlaczego jest tak ważny?
Dopalacz termiczny regeneracyjny służy do termicznego usuwania zanieczyszczeń gazowych przed ich emisją do atmosfery. Pozwala na odzyskanie energii wylotowej spalin za pomocą specjalnego regeneratora. W porównaniu z innymi modelami urządzeń tego typu, jest znacznie bardziej ekonomicznym wyborem – po odpowiednim nagrzaniu regeneratorów wraz z komorami spalania, dopalacz termiczny staje się samowystarczalny, ewentualnie wykorzystuje małe ilości dodatkowego paliwa.
Aby jednak urządzenie spełniało swoje zadanie, było wydajne, a przy tym nie generowało zbędnych kosztów, należy o nie odpowiednio dbać. Dlatego też regularne czyszczenie oraz konserwacja regeneracyjnych dopalaczy RTO jest tak ważne. Zabrudzenie złoża ceramicznego wiąże się ze znacznym spadkiem sprawności dopalacza, czego efekt stanowi wypuszczanie dużych strat emisyjnych gazów do atmosfery. Proces ten prowadzi często także do zanieczyszczenia środowiska.

Autor:
Michał Rzepczyński
Źródło:
rto.mgbs.pl
Dodał:
Phoenix-24

Czytaj także