Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2012-09-19
ENERGIA NAJTAŃSZA POD SŁOŃCEM, PRZEZ CAŁY ROK

Zwolenników jest wielu. Przeciwników też nie mało. Spory co do jakości i sprawności trwają. Jednak dane liczbowe się nie mylą. Kolektory próżniowo-rurowe działają przez cały rok,
a przez większość roku na bardzo wysokim poziomie, dając duże oszczędności w ogrzewaniu wody użytkowej. Jednym słowem – generują więcej oszczędności niż płaskie.

                                                                     

Energia w postaci wiązek światła dociera do Ziemi. Każdego dnia. Wiązki te niosą z sobą potencjał energetyczny. Do zewnętrznej części atmosfery dociera promieniowanie, nazwane stałą słoneczną, której wartość wynosi 1,39 kW/m2. W ciągu roku podlega ona nieznacznym wahaniom. Niestety, stała ta ulega pewnemu osłabieniu, w procesie przejścia przez atmosferę ziemską. Po nieznacznej stracie z promieniowania pierwotnego do ziemi dociera promieniowanie całkowite. Składa się ono z promieniowania bezpośredniego, rozproszonego i odbitego. Mogą być one wykorzystywane do produkcji energii cieplnej, przy zastosowaniu kolektorów, lub energii elektrycznej przy użyciu ogniw fotowoltaicznych. Przy czy znacznie bardziej opłacalna jest pierwsza z podanych opcji.
                                                                                                                                                         
Zaletą kolektorów słonecznych HOVEN jest pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową już od kwietnia na poziomie 84%. W kolejnych miesiącach ten procent rośnie. Maksymalną wartość osiąga w maju i czerwcu – gwarantując w 100% darmową wodę użytkową. Tak wysoką sprawność utrzymują praktycznie aż do września. Brak rachunków za ciepłą wodę użytkową to profit, który trwa niemal przez pół roku. A znaczne ich obniżenie - przez resztę roku. W tej skali daje to oszczędność łączną do 70% w skali roku.
Najważniejszą zaletą kolektorów próżniowo-rurowych HOVEN jest fakt, że ogrzewają one wodę przez cały rok. Ciągłe i wysokie uzyski z solarów próżniowo-rurowych umożliwiają szybki zwrot zainwestowanych pieniędzy. Ich zakup jest korzystny szczególnie teraz gdy obejmuje je 45% dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przekonało się o tym w 2011 roku ponad 1200 klientów, którzy wybrali HOVEN.                                                                                            
                                                                             

                                                                       

                                                                     

HOVEN. ZA LIDEREM STOJĄ LICZBY

45% dofinansowania do każdego sprzedanego zestawu

1200 zainstalowanych zestawów w 2011 roku

87 480 metrów zamontowanych próżniowych rur kolektorów słonecznych

30 375 litrów glikolu przepływającego każdego dnia w zestawach solarnych HOVEN

425 250 litrów pojemności zainstalowanych przez nas zasobników3 547 780 kWh wyprodukowanej energii

1 1530 500 zł zaoszczędzonych w 2011 roku przez użytkowników kolektorów słonecznych HOVEN

 

Dodał:
Hoven

Czytaj także