Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2015-01-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2015-01-29
Forum energetyczne w Karpaczu: OZE, pakiet klimatyczny i wspólna polityka energetyczna UE
Forum energetyczne w Karpaczu
Forum energetyczne w Karpaczu

„Ile będzie kosztował pakiet klimatyczny?", „W poszukiwaniu optymalnego miksu energetycznego", „Przegląd dziedzin odnawialnych źródeł energii w kontekście możliwości ich zastosowania na Dolnym Śląsku" i „Odzysk energii z odpadów - ekologia czy tylko ekonomia?". To tylko niektóre z tematów IX Forum Energetycznego w Karpaczu (22-24.01.2015 r.).

Forum jest największą w Europie Środkowej konferencją skupiającą ekspertów, przedstawicieli biznesu i polityki zajmujących się problematyką energetyczną. W trakcie spotkania odbyło się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, bloków tematycznych i prezentacji, w których uczestniczyli także goście z zagranicy, m.in. z: Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, USA, Indii i Japonii.

Wśród panelistów znaleźli się m.in.: Jerzy Pietrewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Marceli Niezgoda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu reprezentował zastępca prezesa zarządu Jerzy Ignaszak. Obrady otworzył Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego, który zwrócił uwagę na potrzebę zapewnienia regionowi bezpieczeństwa energetycznego na równi z koniecznością ochrony środowiska naturalnego.

Realizację tych celów można osiągnąć przede wszystkim inwestując w nowoczesne technologie oparte na Odnawialnych Źródłach Energii. Jerzy Ignaszak, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu był panelistą spotkania „W poszukiwaniu optymalnego miksu energetycznego". Mix energetyczny to podział produkcji i konsumpcji energii wedle jej nośników lub sposobów wytwarzania. Jerzy Ignaszak podkreślał wielostronność celów mixu energetycznego. Ma on zapewnić bezpieczeństwo energetyczne państwa, dywersyfikację dostaw energii oraz realizować zapisy pakietu klimatycznego. Obok czynników prośrodowiskowych w równowadze muszą być także czynniki ekonomiczne. Wiceprezes Funduszu zwracał także uwagę na związek inwestycji energooszczędnych z ochroną środowiska, które m.in. przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do powietrza. W ocenie Ignaszaka kluczem do optymalnego mixu energetycznego jest równowaga w realizacji wszystkich opisanych czynników. Uczestnicy Forum otrzymali pakiet informacji dotyczących inwestycji dofinansowanych przez WFOŚiGW we Wrocławiu, które dotyczą rozwoju energetyki wykorzystującej OZE oraz przyczyniają się do ochrony powietrza.

Organizatorem Forum Energetycznego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich a głównym partnerem Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
WFOŚiGW Wrocław
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także